W końcu udało się napisać podsumowanie 4. edycji Meczu Gwiazd, zapraszam 🙂 .

KRÓTKA HISTORIA MECZÓW GWIAZD:
Mecz Gwiazd jest eventem, który swoje początki miał jeszcze na przeglądarce. Jego pierwsza edycja odbyła się już 4 lata temu, w marcu. Headgoal wtedy był na prawdę silny. Dzięki temu, że był dostępny na wielu popularnych stronach z grami przybywało ciągle nowych graczy. Event organizowany był wtedy jeszcze przez administracje forum Ball 3D, starszego brata Headgoal. W raz z powortem Headgoal do żywych (już na Steam), wrócił też i pomysł przywrócenia eventu. Postanowiłem go wtedy zorganizować wspólnie z Szopenem i Czempionem. Od tamtej edycji (odbyła się ona na przełomie sierpnia i września) mecze gwiazd rozgrywane są co pół roku, wprowadzane są nowinki, które mają na celu ciągłe zróżnicowanie tego wydarzenia.

WYNIK:
16 (Północ)- 31(Południe)    [8:9 do przerwy]

SKŁADY:
-PÓŁNOC: Adiss, Achito, Hetman, Shadow, Xade, DaggeR(c)
-POŁUDNIE: Lipple, Mattysek, Ortega, Hosty, Gustek, ViggeR, Kape(c)

SUMA PUNKTÓW W GRZE WZGLĘDEM LICZBY ZAGRANYCH MINUT:
Adiss:       1725/17       871/10:17             95.55/min                    Lipple:       1290/17             1427/15:33     84/min
Achito:          –               647/9:13               70,8/min                     Mattysek:  610/5:53                  –                110/min
Hetman: 2576/17        361/4:27               138,1/min                    Hosty:        1026/11:06              –                92.77/min
Shadow: 517/8:31                –                     62,21/min                    Ortega:                –                 2626/17         154/min
Xade:      877/8:23      568/9:19               83 /min                        ViggeR:                –                1724/12:08    142,7/min
DaggeR:        –              1116/16:38            68/min                         Kape:         1019/17:00       384/1:03         77,8/min
Gustek:               –                 804/5:14          156,4/min

W tym zestawieniu najbardziej z drużyny przegranych wyróznił się Hetman. Osiągnął on około 138  ptk. na minute co jest już lekkim skokiem od reszty drużyny. Po stronie południa największą średnią ilość punktów zdobył ten, który zagrał najmniej czyli Gustek. Z tego wynika, że Hetman będąc na boisku najdłużej był przy piłce z Północy, a Gustek okazał się najbardziej skuteczny strzelając gola średnio co minutę.

KRÓTKA RELACJA Z MECZU:
Mecz odbywał się w przedziale czasowym 2×17 minut. Względem ostatniej edycji dodano kolejne 4 minuty rozłożone na dwie połowy. Przyczyną była większa o jeden liczba zawodników po każdej ze stron. Pierwsza połowa była mocno podobna do tej z zeszłej edycji, gdzie obie drużyny szły łeb w łeb. Jednak już w tej połowie to północ powoli musiała gonić drużynę przeciwną, lecz zachowywali mały dystans (1/2) bramki różnicy. Na pochwałę zasłużyli tu obaj bramkarze(Adiss(N)/Lipple(S)), którzy robili wynik. Do przerwy było to jedynie 8:9 dla strony południowej. Przypomnę, że połowa trwała aż 17 minut. W drugiej połowie strona północna już uległa. Słaba dyspozycja Achito i spółki tego dnia miała odniesienie na wynik. Dystans do południa robił się niestety co raz większy, a to zabiło ciekawość spotkania. Kapitan DaggeR, starał się jak najwięcej rotować. Jednak w drugiej połowie ze względu na warunki pogodowe stracił Shadowa. Południe było zmotywowane kolejnymi bramkami głównie ViggeR`a i Gustka, szło powolutku do celu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 31:16 dla Południa. Wynik okazuje się największą różnicą bramkową między stronami w całej historii tego eventu(4 edycje). W następnej edycji postaram się, aby mecz ze strony organizatorskiej był jeszcze bardziej ciekawszy i bardziej wyrównany.

Oceny wystawiają kolejno: Ortega, Rolki, Posej, DaggeR w skali od 1 do 10