Gratulacje dla Rosji, która zostaje drugim zwycięzcą Euro!

W finale reprezentacja Rosji pod przewodnictwem Gustka musiała zmierzyć się z faworyzowaną przed spotkaniem Islandią prowadzoną przez będącego w świetnej formie Lippla. Rosja przystępowała do spotkania po wygraniu wszystkich dotychczasowych meczów i łatwym zwycięstwem nad Hiszpanią w półfinale. Islandia także wygrywała wszystkie poprzednie mecze, jednak ekipa Lippla przystępowała do finału po niesamowicie zaciętym półfinale, o włos wygranym z Ukrainą 10:8.

Pierwsza połowa przebiegała głównie pod znakiem ogromnych błędów bramkarzy. Trudno powiedzieć co było tego powodem, ale zarówno Adiss, jak i Lipple popełniali kuriozalne błędy, a napastnicy skutecznie je wykorzystywali. Z tego powodu pierwsza połowa skończyła się sporym wynikiem, bo aż 10:7 dla Rosji. W drugiej połowie gra obu bramkarzy znacznie się poprawiła i przestali oni popełniać takie błędy, jak w pierwszej połowie. Rosja nie wypuszczała przez całą drugą połowę prowadzenia, choć końcówka była emocjonująca, bo w pewnym momencie Islandia zbliżyła się na tylko jedną bramkę różnicy. W samej końcówce jednak bramka Rosji rozwiała wątpliwości i przypieczętowała zwycięstwo 16:14.

Zawodnikiem meczu finałowego został wybrany przez całe grono ludzi związanych z  HGL – Gustek. Za to MVP całego Euro został Lipple, gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zawodnikom za rozegranie turnieju bez większych problemów. Reszta nagród zostanie ogłoszona prawdopodobnie jutro :).