Kolejny zespół opisywany przeze mnie i …kolejne BB tym razem trzeci zespół pod tą nazwą. Zawsze zastanawiało mnie, jaki jest zamysł w BB grania pod tą samą nazwą zespołu, z dopisaniem dwójki lub trójki. Co innego gdy zespół był akademią np. mz2 i grali w nim praktycznie sami nowicjusze lub gracze budujący się ponownie od zera. W BB3 zawodnicy mają zebrane już pewne doświadczenie, tym bardziej gracze Ball Blasters 2. Jaki jest zamysł trzech drużyn pod jednym patronatem? Nikt tego nie wie, być może chodzi o ustawianie meczów 😀 (z dystansem). Jedną z przyczyn założenia trzeciego zespołu przez Viggera, może być fakt, że mało graczy jest chętnych na samodzielne zakładanie drużyny. Przez co Vigger zmobilizował kilku graczy, do sklejenia zespołu i wręczył jednemu opaskę. Tak to wygląda z mojej perspektywy, gdyż jak wszyscy wiemy Czempion nie jest bardzo aktywnym graczem i raczej słabo łapie się w rynku zawodników na HG. Jeżeli moje przypuszczenia są trafne, należy oddać tu ukłon w stronę Vigga, liga nie spada od kilku dobrych sezonów poniżej ośmiu drużyn. Co do samego Ball Blasters 3, jest to absolutny debiut tego składu w lidze, żaden z zawodników chyba nie grał jeszcze wcześniej z kimś innym z tej drużyny.
Zespół został więc poukładany od zera z wolnorynkowych graczy, niedługo po końcu poprzedniego sezonu.
Obsadzone zostały wszystkie pozycje, do BB3 sprowadzono też wielu uniwersalnych graczy.

Kapitanem Blastersów 3 został wyznaczony Czempion. Zawodnik wywodzący się z Ball3D, mający już swoje doświadczenie w grze. Jest z nią praktycznie od początków istnienia na Steam, był też zamieszany w prowadzenie martwego już oficjalnego Discorda Headgoal, w który miał współudział ze mną i Szopenem. Można mu w sumie przyznać cegiełkę w rozkręcaniu ponownego życia w tej grze, gdyż od ożywienia Discorda wszystko powoli się zaczęło, pierwsze turnieje, Mecz Gwiazd, “odkopywanie starych graczy”. Sam Czempion na przestrzeni prawie dwóch lat nie był aż tak aktywnym graczem, epizodycznie pojawiał się w kilku zespołach, głównie dla zawodników grywających się typu DE2, ale dostawał też szansę w mocnych ekipach typu EME. W mojej opinii w Czempie drzemie wielki potencjał, ale przez stosunek, lekko olewczy do tej gry, nie wykorzystuje go. Przy regularnej grze mógłby dopiero odpalić i po jakimś czasie walczyć nawet o czołówkę korony króla strzelców. Jednak jak podejrzewam brak czasu i też ustawienie Balla3D, gdzie Czempion jest topową postacią, zrzuca Headgoal na drugi plan, a nawet trzeci. Czempion przez te nieregularne występy zdołał już wypracować wiele pożądanych u napastników cech. Od początku kariery był właśnie nominalnym napastnikiem. Wyszlifował dość dobrze kilka aspektów w swojej grze, min. umiejętność radzenia sobie w sytuacjach 1 na 1. W DE2 próbował swoich sił na bramce, z powodu problemów kadrowych, nie wyglądało to też tak źle i w razie co może też stanąć na bramie w BB3.

Drugim nominalnym napastnikiem w drużynie jest Kondi. Niedawno Kondi zdołał też wskoczyć do grona zawodników ze 100 golami w lidze, czego serdecznie gratuluję. Dla Kondrada będzie to już 5 sezon w którym wystąpi. Strasznie ten czas przeleciał, jeszcze pamiętam czasy gdy był o wiele słabszy i występował w rezerwach KN. Stopniowo wznosił się na wyższy poziom. W jego wypadku było to o tyle trudne, że nie dostawał jeszcze szansy od żadnej poważnej drużyny i występował w zespołach na niższym poziomie. Zdecydowanie ciężej jest podnosić swoje umiejętności gdy, nie masz partnera który cię może poprowadzić. Mimo to Kondi zawsze starał się wywiązywać ze swoich zadań, w akademii FF przybierał nawet rolę lidera zespołu. Kondi jest już dla mnie na takim poziomie, że mógłby bez problemu spróbować się w jakiejś mocniejszej ekipie. Niekoniecznie jako pierwszy zawodnik, ale jako zmiennik, który dostawałby np 30% czasu na szpicy. Dzięki temu zebrałby to kluczowe doświadczenie gry z lepszymi zawodnikami. U Kondiego dużym plusem jest radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, czasem wykończenie ich jest dla niego prostsze, niż tych prostych.

Repari ak Zuko to pierwszy pomocnik drużyny. Jest też chyba najbardziej doświadczonym i najbardziej bogatym w występy w lidze zawodnikiem drużyny. Aktualnie gracz ten przechodzi przemianę – zmiana pozycji. Wcześniej regularnie występował na pozycji napastnika, teraz skłania się częściej do występów na pomocy. Stosunkowo udany World Cup dla niego na tej pozycji mocno przyczynił się do podjęcia takiej decyzji. Teraz Zuko stara się szlifować swoje umiejętności na tej pozycji, a drużyna pokroju BB3 wydaję się być do tego odpowiednia. Nie będzie tu takiej presji jak chociażby na wyżej wspomnianym WC, gdzie gra z Viggerem i Requiem`em wywierała na nim małą presję.
Dużą zaletą u tego zawodnika jest dobre podanie, wyprowadzenie piłki do przodu. Repari potrafi dać fajną piłkę napastnikowi. Minusem i czymś co według mnie powinien poprawić jest współpraca z bramkarzem. Zuko bardzo często się angażuje w grę defensywną, ale to często prowokuje problemy i błędy z jego strony albo bramkarza. Jest to oczywiście moja opinia, ale myślę, że on bardzo chętnie ją przyjmie i będzie się starał nad tym pracować.

Drugim pomocnikiem jest Milik. Zawodnik, który też już swoje doświadczył w tej grze. Podobnie jak Czempion, wywodzi się z Balla3D. Teoretyczny wychowanek MZ, w zasadzie ich rezerw, jednak za ogranie tego zawodnika odpowiada głównie Altinel. Milik wystąpił w trzech sezonach reprezentując barwy DE, a także ten ostatni w DE2.
W pierwszej ekipie skompletował 21 występów, w rezerwach 16. Stąd też opinia, że to właśnie Altinel go ukształtował.
Wyszło mu to nawet całkiem nieźle. Milik w sumie całą karierę gra na tym samym, równym poziomie. Jest to też w sumie minus, bo nie zauważamy jakiegoś wielkiego progresu. Jednak jego umiejętności są na tyle wysokie, że potrafi on stawić czoła każdemu napastnikowi. Milik dobrze spisuje się w defensywie, potrafi skutecznie blokować atakujących, jest to jego główny atut. Gorzej wygląda to ofensywnie, gdzie Milik nie angażuje się zbyt często. W Ball Blasters 3 może liczyć na co najmniej pół każdego spotkania. Jak podejrzewam właśnie tak będzie wyglądać rotacja w pomocy, pół mecz Zuko, pół Milik.

Jedynym nominalnym bramkarzem w zespole jest Miciu. Zawodnik, który w sumie bez problemu mógłby zagrać w lepszej drużynie. Miciu jak co sezon jest wielką niewiadomą. Rzadkość jego grania, mocno na to wpływa. Nie jest też świeżym graczem, ale jego doświadczenie w przeszłości nie liczy się do bieżących umiejętności. Miciu cały czas powoli drepta w stronę odbudowy swojego “profilu” z dawnych lat. Przy tej częstotliwości gry jest to też niełatwe.  Mimo wszystko jest to już zawodnik na pewnym poziomie. Przy takich partnerach jak Zuko czy Milik, po pewnym czasie będzie w stanie się odnaleźć. Do największych zalet Micia należy zdecydowanie refleks. Nie raz można już było oglądać bardzo dobre interwencje z jego strony o których losach decydowały milisekundy. Operuje też dobrym wybiciem. Minusem jego jak i wielu bramkarzy w grze jest umiejętność radzenia sobie z prostymi sytuacjami, często potrafią mu sprawić niemały problem.

Karol Wojtyła to ostatni i niedawny transfer BB3. Sprowadzony z Sutanny Wadowice zawodnik nie ma jeszcze wielkiego ogrania w grze. Będzie to jego debiutancki sezon, zarazem pierwszy poza rodzinną miejscowością.
Zawodnicy i skauci BB3 widzą w nim jednak wielki potencjał, jest bardzo uniwersalny, potrafi zagrać na każdej pozycji, a nawet przebiec się po kremówki do sklepu dla kolegów.

Podsumowując, zespół mimo że szybko złożony, został sklejony z ciekawych zawodników. Takiego miksu jeszcze nie widzieliśmy, stąd ciężko oceniać jaki będzie końcowa pozycja tej drużyny. Nikt nie oczekuje od nich “kokosów”, co jest dużym plusem, gdyż na graczach nie ciąży presja. W ekipie nie ma praktycznie nowicjuszy, stąd też duża szansa na walkę jak równy z równym z wieloma ekipami.

· Drużyna: Ball Blasters 3
· Tag: BB3
· Pozycja w poprzedniej edycji: nie brali udziału
· Kapitan: Czempion
· Zawodnicy: Zuko, Milik, Miciu, Kondi, Vigger
· Przewidywana podstawowa 3: GK – Miciu, DEF – Zuko, ST – Kondi

By Dagger

One thought on “Liga 3v3 – BB3”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *