Wczoraj w wieczornych godzinach odbył się mecz o Superpuchar 3v3, między BB2, a SK.

Superpuchar przebiegał w dość nietypowych okolicznościach, gdyż w drużynie Snow Kids grał… Ortega. Jak znalazłem się w drużynie SK? Mecz umówiony był na wczorajszą godzinę, ale na niedługo przed meczem o zmianie godzin w swojej pracy dowiedział się Requiem. Niedysponowany był także Rothing, więc SK nie miało by trzech graczy na mecz. BB2 za to, nie mogło grać od czwartku, więc wykluczone było przełożenie tego meczu. Żeby nie dopuścić do sytuacji, że mecz o Superpuchar znowu rozgrywany byłby miesiąc po terminie, organizacja zdecydowała się pozwolić wyjątkowo SK na jeden transfer zawodnika na ligowych warunkach. Zdecydowali się na mój transfer (mogłem mieć transfer z więcej niż 10 minut rozegranymi w lidze, gdyż byłem jednym ze sponsorów strony).

Przejdźmy jednak do samego spotkania. Warto zwrócić uwagę, że nie tylko SK było w tym meczu osłabione, gdyż w BB2 brakowało takich graczy jak Crow, Jamrock czy też Cinek. Stąd na defie cały mecz rozegrał niderlandzki gracz i jeden z organizatorów Deejay. Z pozoru wydawać by się mogło, że nawet osłabione SK powinno zmiażdżyć BB2 bez swoich kluczowych zawodników. Nic bardziej mylnego, BB2 postawiło naprawdę trudne warunki teoretycznie mocniejszemu przeciwnikowi. W pierwszej połowie na ataku SK grał MattyseK i miał on spore problemy z busem postawionym przez Procopa i Deejaya. Z przodu za to, Xade nieźle wykorzystywał swoje okazje, nawet udało mu się strzelić jedną przepiękną bramkę. Ostatecznie, pierwszą połowę bardzo niespodziewanie wygrało BB2 6:5.

Jako, że drużynie SK ewidentnie w tym meczu nie szło, to zdecydowali się oni na roszadę w drugiej połowie i Ortega poszedł na atak. Przebieg meczu jednak nadal był podobny, a Ortega na pozycji napastnika spisywał się o wiele gorzej niż MattyseK, co skutkowało w 6 minucie, przy dwubramkowej przewadze BB2 na powrót do wyjściowego ustawienia. Był to chyba punkt zwrotny tego spotkania, MattyseK na ataku zaczął spisywać się o wiele lepiej niż w pierwszej połowie i chyba wygrał swojej drużynie to trofeum w końcówce. Ostatecznie SK wygrało drugą połowę 6:2, cały mecz zwyciężając wynikiem 11:8. Gratulacje dla całej drużyny Snow Kids!

• Wynik 1. Połowy: SK 5:6 BB2
  • Wynik 2. Połowy: SK 6:2 BB2
  • Wynik Meczu: SK 11:8 BB2
  • Skład SK: Adiss (C), Ortega, MattyseK
  • Skład BB2: Procop, Deejay, Xade (C)
  • Król Strzelców: MattyseK (9 goli)
  • Król Asystentów: Deejay (4 asysty)
  • MVP: MattyseK