BB po raz kolejny broni tytułu HGL Tournament. W finale pokonali drużynę NE 2:0.

Mecz Finałowy stał na wysokim poziomie, padało bardzo mało goli, gdyż obie defensywy grały na naprawdę najwyższym poziomie. Pierwszy set był niesamowicie wyrównany, ale ostatecznie BB zwyciężyło ją 3:2. W drugiej Viggera na boisku zastąpił Ortega, ale wielkiej zmiany w przebiegu meczu nie było. Wyglądało to nadal tak samo – wyrównany mecz z małą ilością bramek. Ostatecznie to Ball Blasters było skuteczniejsze i wygrało drugi set 4:2. Jako gracza meczu, wyróżniłbym Hetmana, bardzo dobrze wywiązywał się z zadań defensywnych, a w ofensywie rekompensował dość kiepską tego dnia dyspozycję napastników. Strzelił 4 gole, czyli połowę ze wszystkich strzelonych przez Ball Blasters.

Jeśli chodzi o inne drużyny, chciałbym wyróżnić jedną na duży plus i jedną na duży minus. Jeśli chodzi o plus, wyróżniłbym WM. Raczej nikt nie miał do nich żadnych oczekiwań przed turniejem, a mimo tego udało się im wbić do top3. Xade znowu zagrał w drużynie z Krampusem i znowu jego forma poszła do góry. Lecz szczególną siłą Weed Maffiji była postawa defensywna. Procop z Krampusem, lub czasami Testo z Krampusem tworzyli naprawdę defensywny monolit i ciężko było im wcisnąć bramkę.

Jeśli chodzi o minus, wyróżniłbym drużynę “chmurek”, czyli Akatsuki. Skład bardzo mocny, sami do siebie chyba mieli dość spore oczekiwania, chcieli wygrać turniej, a “top3” to wydawało się minimum. A tu niespodzianka. Nie udało się nawet wyjść z grupy, która wcale piekielnie trudna nie była. Były to jednak pierwsze mecze tych zawodników razem, lub pierwsze po długiej przerwie i być może potrzebują czasu na zgranie i ta docelowa forma przyjdzie na sezon ligowy, a ten turniej był jedynie swego rodzaju przetarciem.