Trzecia kolejka, trzynastego sezonu już za pasem. W niej mieliśmy okazję oglądać ważne mecze, które wielu drużynom wskazały o jakie lokaty właściwie będą walczyć. Anonyomus odhaczyło już wszystkie drużyny typowane na miejsca od 6 do 8, przez przedsezonowych typerów (co sezon pojawia się artykuł z opiniami graczy). Po kolejkach z AS2 i Bnei, przyszedł czas na grę z Królami Niczego. Kurs na wygraną KN był oczywiście niższy, ale podwładni Ortegi musieli mieć z tyłu głowy, że KN urwało w drugiej kolejce 3 punkty drużynie Akai. Tym razem faworyt meczu, nie oddał żadnych punktów, z konfrontacji 6 punktów zgranęło AS. Swoją dobrą dyspozycję potwierdził Zews, w dwóch spotkaniach ustrzelił prawie 15 bramek. Po raz kolejny Cumshot12 zdobył dwucyfrówkę, jeśli chodzi o liczbę goli w meczu. Przy utrzymaniu swoich dyspozycji, obaj mogą liczyć na top5 strzelców w tym sezonie ligowym.
W meczu AS obyło się bez niespodzianki. Tego nie mogę powiedzieć o meczu Necromaners z Anonymous 2. W tym przypadku obie drużyny zgarnęły po 3 punkty. Sytuacja mojej ekipy była już dość trudna przed meczem. Planowo spodziewałem się obecności dwójki moich podstawowych graczy, Lippla i Xade. Pierwszy niestety z nagłej konieczności przed meczowych nie mógł zagrać. Xade nie zagrał z przyczyn komunikacyjnych (wina po mojej stronie). W kadrze miałem jeszcze Kape będącego na wyjeździe i Hoodego, zawodnika awaryjnego do sytuacji jak ta. Udało się, na szczęście zawołać tego ostatniego. Jednak brakowało mi nadal trzeciego gracza, wymusiło to na mnie wykonanie transferu. Koniec końców na ratunek przybył Dowski, dzięki czemu trójka była kompletna. Kadra nie była tak silna jak wyjściowa, zawodnicy mimo że doświadczeni, bez ogrania nie dawali aż takiej jakości. Wszystko to wykorzystało AS2, pierwsza połowa była na ich korzyść. Cała ich trójka zagrała dobry mecz. W drugiej połowie wiedziałem, że nie możemy pozwolić sobie na stratę kolejnych 3 punktów, zagraliśmy bardziej zdeterminowani i skupieni. Mimo to cały czas było widać, że zespół był dopiero przed chwilą sklejany. Finalnie jednak, dosłownie wyrwaliśmy 3 punkty z tego meczu.
Bardziej spokojnym meczem był ten gdzie Outlaws mierzyło się z Bnei.  Podopieczni Maradony po raz kolejny pokazali się z dobrej strony, mimo przegranych obu spotkań. Oba mecze przegrali różnicą 4 goli, co nie pokazuje jakiejś dominacji Outlaws. Najlepiej ze wszystkich w tym meczu wyglądał wg. mnie Jamrock. Ma to odzwierciedlenie chociażby w asystach, których skompletował najwięcej  kolejce (12).
Najciekawszym, zarówno na papierze jak i boisku był mecz Ball Blasters z Akatsuki. O nim więcej w Meczu Kolejki.

Wyniki:

Mecz Kolejki (BB vs Akai 8:5 / 8:5)
Spotkanie bardzo ważne dla obu drużyn. Z jednej strony BB, które chciało odhaczyć kolejny zespół obstawiany na górę tabeli tego sezonu. Z drugiej strony Akai, które chciało być pierwszą mocniejszą ekipą, wyróżniającą się zdobyciem punktów z zeszłosezonowym mistrzem. Przedmeczowym faworytem było oczywiście BB, zespół ten kolejkę wcześniej grał inne topowe spotkanie, z Necromaners. Warto dodać, że Akatsuki też grało z NE, BB wygrało oba spotkania, Akai zaś podzieliło się po 3 punktami.
PRZEBIEG PIERWSZEGO MECZU
Spotkanie zaczęło się mocnym parciem na bramkę ze strony Akai, finalnie to jednak BB zaczęło bramką, po błędzie Yourmoona. Po błędzie komunikacji tego bramkarza z Krampusem, było już 2:0, po pierwszej minucie gry. Po tej bramce kotliło się trochę pod bramką “chmur”, większość czasu przy posiadaniu piłki był Vigger, finalnie zmieścił ją po raz 3 w bramce, w 3 minucie. W końcu i Akatsuki zdobyło gola, Requiem wykorzystał trochę przestrzeni i zdobył bramkę. W 4 minucie, przewaga BB znowu była 3-bramkowa. Pięknego gola zdobył Hetman, uderzając pod poprzeczkę z połowy boiska. Kilka sekund później było już 5:1, Krampus nie poradził sobie ze startowym wybiciem piłki, do futbolówki dopadł Vigger, podwyższając wynik. Gola z dystansu w 5 minucie zdobył Krampus, skacząc na piłkę uderzył bardzo silnie, Crow miał mało czasu na reakcję, 5:2 dla BB. Trzeci gol dla Akai padł za sprawą błędu Crowa, ten źle wyszedł do piłki, w jej przyjęciu ubiegł go Requ i zapakował gola. Chwilę później zdobył też czwartą bramkę, boostując się na bramkarzu Ball Blasters. Ewidentnie był to słabszy moment Crowa, ponownie po złym wyjściu, Requiem uderzył na remis, 5:5. Szybko jednak przełamało się BB, spadającą z bramki piłkę, wykończył Vigger. Kolejne 2 minuty, to dużo ataków BB. Przez ten okres bardzo dużo pracy miał Yourmoon, wybronił bardzo dużo trudnych piłek z dystansu. W 9 minucie uległ, a Vigger zmieścił piłkę w bramce, uderzając zza obrońcy. Nastąpiło zamieszanie, Requiem myślał, że grają puchar. Spytał czy to już nie pora skończyć połowę, gdyż było po 8 minucie. Nastąpił moment dekoncentracji, przerwy w grze nie było, a Vigger wykorzystał sytuację i strzelił swojego ostatniego w tym meczu gola. Akai nie odrobiło już wyniku, Requeiem zakończył już również strzelanie. Wynik pierwszego meczu 8:5 dla Ball Blasters.
PRZEBIEG DRUGIEGO MECZU
Pierwszy mecz był raczej pod dyktando Ball Blasters, mimo paru przebudzeń Akatsuki, BB kontrolowało tamten mecz. Nagranie tego drugiego zostało odpalone dopiero w 3 minucie meczu, aktualny stan jaki widniał na tablicy wyników to 3:1 dla BB. Stan ten zmienił się przy 4 minucie, za sprawą Requiema, Akai zdobyło gola kontaktowego. Długo tego kontaktu nie było, Vigger zboostował się na Altinelu i huknął na 4:2 dla BB. Przy okazji dodam, że Alitnel zmienił grającego całą pierwszą połowę Krampusa. Przy następnej bramce, Yourmoon bardzo długo nie mógł sobie poradzić z wybiciem daleko piłki, skutecznie blokował go Vigger, a Altinel mu w nie pomógł. Skończyło się to źle dla Akai, piłki nie udało się wybić, Vigger zgarnął jedną z prób i lobnął Moona, 5:2 dla BB.  Moon podobnie jak Crow w pierwszym meczu, przeżywał jakiś gorszy okres. Kolejny błąd wybicia z jego strony, kolejny gol Viggera, 6:2. Druga wygrana BB była już raczej przesądzona. Szabli nie składał jednak Requiem, boostując się na jednym z graczy, zdobył 3 bramkę dla swojej ekipy. Chwilę później, udało się zdobyć i czwartego gola. Na powrót Akai do meczu nie pozwalał Vigger, ponownie podwyższył prowadzenie Blasters do 3 goli. Obaj napastnicy zdobyli jeszcze po jednym golu w tym meczu, górą jednak ponownie Ball Blasters. Warto dodać, że wynik drugiego meczu był identyczny jak ten z pierwszego meczu. Dla BB to kolejne ważne zwycięstwo, zbliża ich bardzo mocno do kolejnego tytułu