Nadszedł czas na podsumowanie skończonej już dość dawno 4 kolejki. Od początku było wiadomo, że ta kolejka będzie jedną z najciekawszych i patrząc na spotkania ciężko się z tym nie zgodzić.

Oczy większości graczy były oczywiście zwrócone na ekipę Anonymous, która podejmowała Ball Blasters, czyli mistrzów z poprzedniego sezonu. Obie drużyny otwarcie mówią, że mają zamiar walczyć o zwycięstwo w 13 sezonie ligi, więc ich mecz można nazwać meczem na szczycie. Kolorytu również dodaje fakt, że obie te ekipy nie przegrały w tym sezonie ani jednego meczu. Jednak już po pierwszym spotkaniu tych drużyn to się zmieniło, ponieważ w pierwszym pojedynku drużyna Ortegi musiała uznać wyższość rywala i przegrała wynikiem 4-11. Ta dość wysoka przegrana sprawiła, że zawodnicy Anonymous dodatkowo się zmotywowali i zaczęli grać lepiej. W drugim spotkaniu walczyli praktycznie walczyli jak równy z równym. Finalnie jednak ponieśli kolejną porażkę, tym razem mniejszą, bo tylko 2 bramkową. A więc BB dalej pozostaje niepokonane, czy ktoś ich w końcu zatrzyma?

Podrażnione ostatnią porażką Akatsuki mierzyło się z bardzo słabo radzącą sobie w tym sezonie ekipą Bnei. Przewidywania graczy na ten mecz były jednogłośne, to będzie typowy HGwpi***ol na korzyść drużyny prowadzonej przez Requiema. Jak się potem okazało, przewidywania były trafione. Akatsuki rozbiło swoich oponentów 1-17 w pierwszym meczu, oraz 18-1 w drugim. Sam wynik mówi wszystko o tym meczu, więc większe rozpisywanie się nie ma sensu. Po prostu deklasacja.

O wiele ciekawiej prezentowało się spotkanie KN-AS2. Drużyny te zawsze są groźne i niejednokrotnie udowadniały, że potrafią postawić się lepszym przeciwnikom. W tym sezonie udało im się urwać punkty takim drużyną jak Necromancers (w przypadku KN) czy Akatsuki (w przypadku AS2). Każdy spodziewał się raczej bardzo wyrównanego i bliskiego wyniku. Jednak rezerwy Anonymous szybko udowodniły swoją wyższość nad drużyną Topura wygrywając pierwsze spotkanie wynikiem 3-15. Drugi mecz również wpadł na konto AS2, tym razem mecz ten nie był aż tak jednostronny jak ten poprzedzający go, co uratowało nieco całe widowisko. KN po tym meczu jest w bardzo niekomfortowej sytuacji w tabeli, jeżeli mają w planach walkę o chociażby środek tabeli muszą się bardzo mocno spiąć bo rywale zaczynają im znacznie odjeżdżać.

Do opisania został tylko jeden mecz  Necromancers-Outlaws. A o nim więcej w Meczu Kolejki.

Wyniki:

Mecz Kolejki

To był mecz drużyn z największymi ambicjami, każdy był świadomy, że wynik tego meczu znacząco wpłynie na końcowy układ tabeli, więc każda z ekip wykazywała niesamowite zdeterminowanie, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Poza świetną otoczką tego spotkania, świetna była również gra.

Pierwsze spotkanie

Mecz ten odbył się na znanym każdemu stadionie “Santiago Lippulneo”. Gospodarze (NE) mimo gry na swoim terenie, czyli na serwerze swojego bramkarza musieli cały czas mieć się na baczności, ponieważ już w 5 sekundzie spotkania Gustek oddał bardzo dobry strzał na bramkę NE i tylko dobra interwencja Lippla sprawiła, że na tablicy dalej widniało 0:0, a więc spektakl rozpoczął się na dobre. Od początku meczu pierwsze skrzypce zaczął odgrywać Xade, który w ok. 40sekundzie bez skrupułów wykorzystał dobre podanie od Daggera i wyprowadził NE na prowadzenie. W 1:30 minucie Dagger prawdopodobnie pozazdrościł gola Xade i również oddał bardzo dobry, mocny strzał w stronę bramki który zakończył się golem, tylko że to był strzał do własnej bramki. Więc remis. Kolejne minuty spotkania były spokojne, oczywiście tylko pod względem bramek. Chwilową passe postanowił przerwać Gustek który w bardzo interesujący sposób zmieścił piłkę pomiędzy skaczącym Lipplem a skaczącym Daggerem wyprowadzając Outlaws na prowadzenie. Podrażnieni Necromanci od razu zaczęli grać zdecydowanie ofensywniej co przyniosło pożądany efekt bo 30 sekund po straconym golu napastnik gospodarzy znalazł się w fantastycznej sytuacji lecz niestety zmarnował tę setkę. Ale jak to mawiają co się odwlecze to nie uciecze, więc chwilę później Xade wykorzystał dokładne podanie od Daggera i lekko podrzucił piłkę nad bramkarzem Outlaws.  Było 2:2. Wynik ten ewidentnie nie spodobał się obrońcy gospodarzy, gdyż zaraz po rozpoczęciu gry oddał kolejny bardzo dobry strzał, tym razem powstrzymała go poprzeczka, może to i dobrze bo to znowu była jego bramka. Po połowie meczu sytuacja się nieco uspokoiła, drużyny zaczęły grać bardziej defensywnie przez co mieliśmy kolejną przerwę od goli. Nagle Gustek zaskoczył wszystkich bo w bardzo niespodziewany i efektywny sposób wybił się na Daggerze i oddał strzał po którym Lipple mógł tylko wyjmować piłkę z siatki. Gustek ewidentnie się nakręcił po tym golu bo minutę później znowu posłał bombę w kierunku bramki Lippla lecz ten popisał się znakomitym refleksem i obronił strzał, gorzej z dobitką przy której nie miał żadnych szans przez co goście wyszli na 2 bramowe prowadzenie. Kapitan NE zauważył, że to ustawienie nie działa najlepiej więc postanowił zmienić ustawienie i zamienić miejscami Daggera i Xade, przez co ich ofensywa zaczęła wyglądać zdecydowanie lepiej, gorzej z defensywą. Jak dobrze wiemy Xade nie jest obrońcą,  co wykorzystał napastnik Law bo 2 minuty przed końcem wygrał górną piłkę z obrońcą i zdobył kolejną już bramkę jednocześnie podwyższając prowadzenie. Ten gol zadziałał na NE niczym płachta na byka, zrozumieli, że muszą postawić wszystko na jedną kartę. I bardzo obiecująco zaczęły wyglądać ataki duetu NE. W 8 minucie i 30 sekundzie meczu Dagger pokazał, że jest klasowym zawodnikiem ponieważ po podaniu od Xade postanowił podrzucić bramkarza rywali nad piłką co mu się udało. Na tym dagger się nie zatrzymał bo nieco ponad minutę przed końcem meczu wykorzystał błąd procopa i strzelił gola kontaktowego, jednak na tym się skończyło bo do końca meczu Law pokazało się bardzo dobrze w defensywie stawiając autobus i murując drogę do bramki.

Drugie Spotkanie

Drugi mecz odbył się na stadionie Law, na hoscie bramkarza Outlaws. NE tak jak i Law zrobiło korekty w składzie. W pierwszym składzie Law znalazł się Skyra, który zastąpił bramkostrzelnego Gustka. W NE zaś Xade zamienił się pozycjami z Daggerem. Mecz ten rozpoczął się stosunkowo nudno, zmienił to gol Skyry z 1:50min, który wykorzystał błąd Xade. Drużyna Law nie miała zamiaru się zatrzymywać i cały czas starała się napierać, po kilku próbach udało im się znów pokonać Lipple, i zrobił to po raz kolejny Skyra! Cóż za zmiana! W 4 minucie Lipple stwierdził, że zmiana ustawienia jest nieunikniona więc wysłał Xade do ataku a Daggera cofnął na pozycje obrońcy. Jak się poźniej okazało to była bardzo dobra zmiana, gdyż w 5:21min golem z dystansu popisał się właśnie Dagger i to nie był koniec ponieważ 2 minuty później powtórzył swój wyczyn, i doprowadził do wyczekiwanego remisu. Kapitan Law w tym momencie postanowił wpuścić DeeJaya za Kanadyjczyka Skyre. Zmianę tą można bez problemu nazwać strzałem w dziesiątkę, ponieważ 11 sekund po wejściu na boisko strzelił bardzo ważnego gola wyprowadzając po raz drugi gospodarzy na prowadzenie. Holender ten brał udział również w zdobyciu bramki dla NE, gdyż wraz z Daggerem zboostowali się w jednym momenie na piłce przez co ta nabrała niesamowitej prędkości przez co Procop mógł tylko obserwować jak wpada do jego siatki. Gol ten wpadł w 8:23 min więc do końca pozostało naprawdę niewiele, a nikogo nie satysfakcjonował remis, także obie ekipy rozpoczęły szarże na bramkę swoich rywali. Finalnie okazało się, że szarża z 9:44 wykonana przez Daggera była tą najważniejszą, ponieważ po tej szarży wpadła zwycięska bramka dla NE. Do końca meczu Nekromanci nie dali już przeprowadzić żadnej akcji dzięki czemu dowieźli jednobramkowe prowadzenie.

Klasyfikacja Strzelców 4. kolejki (tylko 5+)