BB pokonało w dzisiejszym Superpucharze drużynę Akai 21:11 i wygrało trzecią z rzędu, a piątą w swojej historii potrójną koronę.

Kolejny sezon bez żadnych sensacji, BB pewnie pokonało Akai w finale Superpucharu i wygrało sobie potrójną koronę po raz kolejny. Mogłaby w końcu nastąpić jakaś zmiana. A tak na serio, wielkie gratulacje dla Crowa, Hetmana i Viggera bo całkowicie zdominowali hg i stworzyli zespół, który wygrywa wszystko jak leci i stał się totalnym hegemonem. Śmiem twierdzić, to co pisałem już sezon temu – aktualnie to najlepsza drużyna w historii Head Goal’a. I mimo, że nic do nich nie mam to z niecierpliwością czekam, aż ktoś im utrze nosa, może już na igrzyskach? Co do samego meczu – od początku widać było różnicę klas i może lekką panikę w szeregach Akai, dla których był to pierwszy mecz o trofeum w historii klubu. Bardzo duża nerwówka, szczególnie Krampusa w pierwszej połowie skutkowała szybkim wyjściem na prowadzenie BB. Potem połowa się trochę wyrównała, Krampus to co zabierał swojemu zespołowi drużynie, oddawał w ataku, strzelając bramkę za bramką (duża część z nich była ładnej urody). Koniec pierwszej połowy to wynik 11:7 dla BB. Trudna sytuacja Akai, ale jeszcze było to do uratowania. W drugiej połowie od razu było widać mocniej defensywną grę Krampusa, jednak tutaj także BB szybko wyszło na prowadzenie i zaczęło co raz bardziej odjeżdżać. Około 5 minuty drugiej połowy obudziły się Akatsuki, albo BB trochę przysnęło, bo z przewagi 7 goli zrobiły się nagle tylko 3. Wtedy jednak fatalny błąd popełnił Yourmoon i Akai posypało się ostatecznie, a BB bezlitośnie ich wykończyło w końcówce. Ball Blasters dokłada kolejny puchar do swojej wielkiej kolekcji, rekord w postaci trzech potrójnych koron z rzędu, trudno znaleźć już sposób żeby ich jakoś kreatywnie pochwalić. Mam jednak dziwne przeczucie, że na Igrzyskach możemy zobaczyć innego zwycięzcę 😉 .

• Wynik 1. Połowy: BB 11:7 Akai
  • Wynik 2. Połowy: BB 10:4 Akai
  • Wynik Meczu: BB 21:11 Akai
  • Skład BB: Crow, Hetman, Vigger (C)
  • Skład Akai: Yourmoon (C), Krampus, Gustek
  • Król Strzelców: Vigger (15 goli)
  • Król Asystentów: Crow (6 asyst)
  • MVP: Vigger