Ball Blasters pokonali niedawno w finale Superpucharu drużynę AnonymouS i zdobyli czwartą potrójną koronę z rzędu, a także czwartą w tym roku.

Crow, Hetman oraz Vigger zdominowali całkowicie 2021 rok. Grają razem w BB od początku tego roku i w Rozgrywkach 3v3 zdobyli wszystkie możliwe trofea. W tym sezonie wydawało się, że najbliżej jest utraty przez nich potrójnej korony. W lidze musieli walczyć do ostatniej kolejki, Puchar wygrali dopiero po dogrywce, a w Superpucharze także do niemal samego końca musieli drżeć o wynik. Pokazali jednak klasę i ponownie udowodnili, że w tym roku nie mają sobie równych.

Superpuchar przeciwko AS zapowiadał się bardzo interesująco, mecze AS i BB od dłuższego czasu są bardzo wyrównane, a atmosferę podgrzewało jeszcze to, że AS dwukrotnie pokonało BB w poprzednim ligowym sezonie. I faktycznie, od początku mieliśmy wyrównany wynik, choć na boisku zdecydowanie przeważało BB. W ligowych meczach pomiędzy tymi drużynami, posiadanie pod bramką obydwu zespołów było rozłożone mniej więcej po równo. Tutaj jednak obserwowaliśmy możliwe, że najlepszy mecz Ball Blasters w sezonie. Całkowicie stłamsili przeciwników pod własną bramką i tylko bardzo dobrze zorganizowana defensywa w postaci Hexa i Ortegi pozwalała tutaj nawiązać walkę. Pochwalić nie można za to bramkarza przeciwnika, bo Crow co prawda rozgrywał w miarę solidny mecz, ale bramki strzelane przez AS, to głównie jego prezenty. Koniec pierwszej połowy to wynik 5:4 dla BB.

Początek drugiej połowy to wymarzony scenariusz dla AS, bo za sprawą dwóch szybkich goli Zewsa, drużyna Ortegi wyszła na prowadzenie. Szybko się nim jednak nie nacieszyli, bo BB ogarnęło się i ponownie rzuciło się na przeciwników i ruszyło do odrabiania strat. W końcu w szóstej minucie, BB prowadziło już dwoma golami i Ortega był zmuszony do pauzy. Ta przyniosła skutek, bo AS szybko, za sprawą samego kapitana, strzeliło gola kontaktowego. Ten w ostatecznym rozrachunku jednak nic nie dał, w końcówce AS jeszcze spróbowało ruszyć ultraofensywnie, ale poskutkowało to tylko pogorszeniem wyniku, a szkoda, bo gra AS nie wyglądała tak źle, jak ten na nią by wskazywał. Ostateczny wynik meczu to 12:7 dla BB i jeszcze raz wielkie gratulacje dla całej trójki.

Jak wiemy, był to także ostatni (przynajmniej na ten moment) mecz Crowa w BB. Po sezonie opuścił szeregi klubu, przez co Ball Blasters stracili kluczowy element swojej układanki. Stracili kogoś, kto współtworzył być może najmocniejsze trio w historii gry. Czy będą w stanie zastąpić niewątpliwie legendę zespołu? O tym dowiemy się już w przyszłym roku, a na zakończenie tego w wielkim stylu, zapraszam do zapisania się do HGL Draft Tournament!

• Wynik 1. Połowy: BB 5:4 AS
  • Wynik 2. Połowy: BB 7:3 AS
  • Wynik Meczu: BB 12:7 AS
  • Skład BB: Crow, Hetman, Vigger (C)
  • Skład AS: Hex, Ortega (C), Zews
  • Król Strzelców: Vigger (9 goli)
  • Król Asystentów: Hetman (6 asyst)
  • MVP: Hetman