BB przełamuje dwusezonową passę Outlaws i wygrywa swój ósmy Puchar 3v3 w historii.

W finale naprzeciwko BB stanęło gS. Na pewno faworytami byli ci pierwsi, raz że mieli trudniejszą drabinkę, dwa że wygrali z GodS wszystkie mecze w lidze, trzy że w rozgrywkach ligowych radzą sobie po prostu dużo lepiej. Mimo, że dzielą ich tylko dwie pozycje, to różnica waha się w okolicach dwudziestu punktów. Drużyna prowadzona przez Evansa była jednak w stanie przeciwstawiać się teoretycznie mocniejszym od siebie i sprawiać niespodzianki, więc tutaj też wiele osób czekało na ciekawe, wyrównane widowisko.

I pierwsza połowa faktycznie taka była. Na komentatorce, gdzie relacjonowałem to co się dzieje na boisku razem z Lamą, spodziewaliśmy się dominacji BB na boisku i raczej wyczekiwania na szanse z kontry gS. O ile momentami tak to wyglądało, to GodS byli momentami w stanie zepchnąć BB do głębokiej defensywy. Większość goli w pierwszej części to raczej bardziej błędy w obronie obu zespołów, aniżeli indywidualne popisy napastników. Więcej wpadek zaliczyli Evans z zabujcom, dzięki czemu wynik pierwszej połowy to 5:3 dla BB.

W drugiej części czekaliśmy na dalsze emocje, pierwsza była w miarę wyrównana i na pewno nikt nie skreślał po niej gS. BB postanowiło mocniej się cofnąć na początku drugiej połowy i grać bardziej z kontry. To się opłaciło, bo Szajbus nie był w stanie przedrzeć się przez te zasieki, a z przodu ukłuć potrafił Zews. GodS w pewnym momencie straciło chyba już wiarę we zwycięstwo i trochę sie posypało. Udało im się odrobić część strat po zmianie pozycji Hetmana i Zewsa, ale w końcu musieli się odsłonić, co poskutkowało kolejnymi kilkoma golami dla Ball Blasters. Zmiana pozycjami w takim meczu, gdy jest się pewnym zwycięstwa to według mnie trochę słabe zachowanie graczy BB. Nie wiem co miało to na celu poza sprowokowaniem przeciwnika i okazaniem braku szacunku.

Niemniej, gratulacje dla całego teamu Ball Blasters. Poczynając od Gmocha, który po raz kolejny udowodnił że jest już bramkarzem ze ścisłego topu i do Mistrzostwa z zeszłego sezonu dorzucił teraz Puchar. Ciekawe jak bardzo w przyszłości rozrośnie się kolekcja trofeów sympatycznego bramkarza ze Sławna. Kolejny zawodnik to Hetman, legenda tego klubu, który zdecydował się podjąć wyzwania odbudowy jego wielkości. Jak narazie wszystko idzie w dobrym kierunku i paradoksalnie odejście Viggera nie musiało być gwoździem do trumny BB, a może wręcz przeciwnie. Na końcu przechodzimy do Zewsa, dla którego to pierwsze trofeum zdobyte od października 2019 roku, kiedy to zdobył też Puchar 3v3, wtedy sensacyjnie z drużyną Snow Dragons. Było to dwanaście sezonów temu, w międzyczasie Zews miał przerwę, po której wrócił ze zdwojoną siłą. Aktualnie wielu uważa go za najlepszego napastnika w grze. Wejście w buty Viggera nie było łatwe, ale on temu podołał w 100%.