Zespół AnonymouS zdobywa pierwsze trofeum w historii klubu, pokonując w Superpucharze drużynę BB.

Mecz wieńczący cały 17. sezon. W Superpucharze stanęły naprzeciwko siebie dwie ekipy które zdecydowanie najbardziej zasłużyły na wystąpienie w tym meczu. Ball Blasters, czyli Mistrzowie Ligi i zdobywcy Pucharu 3v3 oraz AnonymouS, czyli wicemistrzowie z jedynie dwupunktową stratą. Dotychczas mieliśmy trzy starcia tych drużyn w obecnym sezonie. W lidze raz trzy razy wygrało BB, raz AS. W Pucharze także górą byli Ball Blasters, więc automatycznie tutaj też byli małymi faworytami.

Od początku meczu inicjatywa była raczej po stronie AS. BB grało na początku z kontry, ale dobrze broniło, więc obie ekipy szły z początku łeb w łeb. Co ciekawe, poziom pierwszej połowy, ale i ogólnie całego meczu nie stał na najwyższym poziomie. Było to prawdopodobnie spowodowane nienajlepszym hostem, na którym rozgrywany był ten mecz. Obu bramkarzy odczuło mocno te lagi. Wydały się one jednak nie przeszkadzać napastnikowi AS – Kape, który rozegrał jeden z najlepszych swoich meczów w barwach AnonymouS, defensywa BB była w wielu sytuacjach bezradna. Koniec pierwszej połowy to prowadzenie 11:8 na korzyść AS.

Druga połowa to kontynuacja końcówki pierwszej. Przewaga po stronie AS, Ball Blasters trochę się odsłonili, ale AS broniło lepiej w tych sytuacjach niż było to we wcześniejszych meczach tych zespołów. Dla BB było to za to zgubne, bo nadziewali się na kontry świetnie dysponowanego Kape. Im bliżej końca, tym lagi co raz bardziej się nasilały. Była nawet sytuacja, że AS oddało gola, którego BB straciło po potężnym lagu. W końcówce Hetman spróbował zmienić Zewsa w ataku, ożywiło to trochę grę w ofensywie, ale osłabiło defensywę, więc nic to w ostatecznym rozrachunku drużynie aktualnych Mistrzów nie dało. Wielkie brawa także dla Hexa, który poradził sobie z lagami lepiej od Gmocha, gdy Ortega nie dawał rady, ten był w stanie sam zatrzymywać Hetmana i Zewsa, można powiedzieć że defensywa AS zrekompensowała się za zawalenie meczu o Mistrzostwo Ligi. Koniec drugiej połowy to 8:5 dla AnonymouS i pewna wygrana 19:13.

Mówi się, że do trzech razy sztuka. Dla AS był to trzeci mecz o Superpuchar w historii klubu. Pierwsze dwa (Edycje 1. i 14.) zostały przegrane, podobnie jak wiele innych finałów, kiedy to AnonymouS było tak blisko wygrania tego. Nawet sytuacje z ostatniej ligi i końcówki meczu z BB, kiedy Ortega 9 sekund przed końcem dostał laga i strzelił kuriozalnego samobója, mogły sprawiać wrażenie, że na tym klubie rządzi jakaś klątwa mówiąca, że AS nigdy żadnego trofeum nie wygra. Jasne, można umniejszać znaczenie Superpucharu, ale dla Hexa, Ortegi i Kape to nagroda za nie poddanie się po poprzednich porażkach. Ja, jako kapitan cieszę się, aczkolwiek jest to tylko mała osłoda po dość gorzkim sezonie. Mam nadzieję, że to będą podwaliny pod przyszłe sukcesy. Podczas HGL Tournament wyśmiewano AS, że z takim składem gramy tak słabo. Tymczasem widać wyraźny rozwój i po odejściu Gmocha z BB, to właśnie AnonymouS wydaje się być głównym faworytem do wygrania Igrzysk.

Za to BB, które wcześniej wygrywało dziesięć Superpucharów 3v3, w których grało z rzędu, teraz przegrywa swój drugi Superpuchar z rzędu. Znowu nieudana próba zdobycia potrójnej korony i już trzeci sezon z rzędu nikt tego nie osiągnął. Poniekąd cieszy, że rywalizacja stała się bardziej wyrównana. Dla Hetmana problemem teraz jest na pewno odejście Jacka Gmocha, który zdecydował się opuścić szeregi Ball Blasters. Ciekawe na kogo postawi w czasie Igrzysk Hetman, bo czasu pozostało już niewiele.

• Wynik 1. Połowy: AS 11:8 BB
  • Wynik 2. Połowy: AS 8:5 BB
  • Wynik Meczu: AS 19:13 BB
  • Skład AS: Hex, Ortega (C), Kape
  • Skład BB: JackGmoch, Hetman (C), Zews
  • Król Strzelców: Kape (18 goli)
  • Król Asystentów: Ortega (8 asyst)