Zews pokonał w finale Yourmoon’a i zdobył swój pierwszy złoty olimpijski medal w karierze.

W Finale faworytem wydawał się początkowo Polak, w końcu to Mistrz w tej konkurencji sprzed roku, niepokonany w drodze do finału w tym roku. Zews za to, do finału awansował bezpośrednio z ćwierćfinału, gdyż przez obustronny walkower w meczu Raya i Krampusa, nie musiał rozgrywać półfinału.

Samo spotkanie nie wyglądało jak na finał przystało, dużo indywidualnych błędów, zwłaszcza ze strony Yourmoona. Zews przyzwoicie się bronił, ale zwyczajnie strzały jego przeciwnika nie stanowiły większego zagrożenia. Po pierwszej połowie, sprawa złotego medalu wydawała się zamknięta, 7:2 dla Zewsa.

Druga połowa to jednak przebudzenie Moon’a, bardzo szybko zaczął odrabiać straty, w końcu jego strzały zaczęły dobrze wyglądać. Kiedy wydawało się, że Zews znalazł się w poważnych opałach, ten zmienił nieco swoją taktykę, zaczął wychodzić wyżej, z czym kłopoty miał były już Mistrz Olimpijski. Spotkanie się wyrównało, ale Moon nie dał rady odrobić strat. Zews wygrał 14:11 i został pierwszym w historii złotym medalistą Igrzysk spoza Polski (nie liczymy Crowa).

Brązowy medal na skutek wspomnianego wcześniej walkowera, zdobył przegrany półfinału z Yourmoonem, czyli Gustek.