BB pokonało w finale zespół NE i obroniło złoty medal w tej konkurencji sprzed roku.

Dzisiaj rozegrane były półfinał i finał konkurencji 3v3 tegorocznych igrzysk. Półfinał rozgrywany był między drugim a trzecim klubem fazy grupowej. Tymi były Ball Blasters oraz AnonymouS. Mecze obu tych ekip w ostatnich miesiącach zawsze niosły ze sobą sporo emocji, teraz jednak zdecydowanymi faworytami wydawała się być ekipa BB, AS po prostu nie może tych igrzysk zaliczyć do udanych, jeśli chodzi o 3v3. Mecz był wyrównany, ale BB cały czas utrzymywało pewną przewagę, a w końcówce udało im się dobić przeciwników i wejść do finału.

W tymże finale czekała na nich drużyna NE, dla której była to kolejna szansa na zdobycie pierwszego trofeum w historii klubu. Nikt jednak nie mógł spodziewać się, że swoją drużynę porzuci sam kapitan. Dagger, bo o nim mowa, nieszczęśliwie zasnął przed kąkutrem, tuż przed samym meczem. To sprawiło, że gracze NE zmuszeni byli na zrobienie transferu. Tym okazał się być Scepto, przetransferowany z… Ball Blasters. Tam nie rozegrał jednak w 3v3 ani minuty i był to w pełni legalny transfer.  I w pierwszych minutach wydawało się, że ta decyzja była strzałem w dziesiątkę, bo NE weszło przebojem w ten mecz, szybko wychodząc na kilkubramkowe prowadzenie. Z każdą minutą jednak zespół Necromancers przygasał, a rozpędzało się BB, które wygrało pierwszą połowę 10:5.

Przed drugą połową zawodnicy NE z pewnością mieli jeszcze nadzieję na końcowy triumf, ale to szybko z głów wybił im Vigger z Hetmanem. Trzy gole w pierwszych trzydziestu sekundach drugiej części spotkania, sprawiły z graczy Nekromantów całkowicie zeszło powietrze. Reszta meczu wyglądała już właściwie jak typowy “spar”. BB bawiło się, NE marzyło tylko o końcowym gwizdku. Ostateczny wynik meczu to 22:13. Wielkie gratulacje dla Ball Blasters za kolejny triumf, widać że Hetman, który podjął się odbudowy tego klubu, przywrócił go na właściwe tory. NE za to przegrywa kolejny już finał w historii klubu i dalej pozostaje bez trofeum. Można by pomyśleć, że jakaś klątwa nad nimi wisi.

Brązowy medal po przegranym półfinale zdobyła ekipa AS, gratulacje dla moich zawodników, chociaż wątpię żeby którykolwiek z nas był usatysfakcjonowany tym wynikiem (no, może poza Maką i Topurem).

• Król Strzelców: Vigger (112 goli)
  • Król Asystentów: Hetman (54 asysty)
  • MVP: Vigger