BB pokonuje w finale NE i wygrywa swój ostatni Puchar 3v3.

W ostatnim, osiemnastym finale Pucharu 3v3, stanęły naprzeciwko siebie zespoły, które są z tą ligą od prawie samego początku. Dwie drużyny, które stoczyły między sobą kilkadziesiąt pojedynków. Dla BB była to szansa na przypieczętowanie swojej dominacji na sam koniec. Dla NE szansa na zdobycie pierwszego trofeum w historii klubu jeszcze w starym rozdziale Head Goal’a. Faworytami na pewno było jednak BB, które uskrzydlone Mistrzostwem przystępowało do tego meczu.

NE nareszcie mogło zagrać w miarę optymalnym składzie. I postawili BB naprawdę duży opór. Mecz był wyrównany, jednak to BB wygrało pierwszą połowę 5:3. Zadecydowała skuteczność Viggera pod bramką przeciwnika, która była lepsza od tej Daggera z drugiej strony.

Druga połowa była naprawdę emocjonująca. Kilka razy BB uciekało z wynikiem, ale NE dwa razy zbliżyło się na jedną bramkę. Na minutę przed końcem wydawało się już, że wyrównają stan spotkania, ale strzał Daggera fenomenalnie powstrzymał… Lipple. Wieloletni kapitan NE i legenda klubu odebrała swojej ukochanej drużynie szansę na wyrównanie. Myślę, że niezależnie od rezultatu tego spotkania, Lipple nie byłby zadowolony z wyniku. Po tej sytuacji NE próbowało odrobić, ale posypali się w defensywie i w końcówce BB zamknęło temat.

Gratulacje dla BB, które w Superpucharze będzie miało okazję do zdobycia potrójnej korony, kolejnej w historii klubu. W tymże zmierzą się z zespołem AS, z którym przegrali to trofeum rok temu, więc wśród graczy BB jest zapewne żądza rewanżu. Przy okazji będzie to ostatni mecz w Rozgrywkach 3v3 jakie znamy, więc z pewnością będzie to mecz specjalny. Co do zawodników, wielu mówiło że Vigger się skończył, tymczasem ten hedgolowy weteran wydaje się wracać na właściwe tory i ponownie grać na najwyższym możliwym poziomie. Na wyróżnienie zasługuje także Evans, który w ostatnim czasie poczynił ogromne postępy. W zeszłym sezonie przegrał finał Pucharu, jeszcze jako zawodnik gS. Tym razem w BB udało mu się zwyciężyć. No i Hetman, jeden z głównych faworytów do zdobycia w tym roku Złotej Piłki. Gdyby ta sztuka mu się udała, byłoby to już drugie tego typu wyróżnienie w jego karierze.