Zespół AnonymouS broni Superpucharu zdobytego w zeszłym sezonie i ponownie pokonuje w finale BB.

Mecz zamykający całą pierwszą erę Head Goal’a. W szranki stanęły zespoły AS oraz BB. Dla tych drugich była to szansa na idealne spięcie klamrą tych wszystkich sezonów i zdobycie potrójnej korony, czego nie udało im się już od trzech sezonów z rzędu. Była to też szansa na rewanż na drużynie AnonymouS, z którą przegrali poprzednią edycję Superpucharu i która zabrała im potrójną koronę już w siedemnastym sezonie.

Początek meczu to dominacja AnonymouS. Przez większość czasu, rozgrywka toczyła się pod bramką BB, które nie potrafiło wybić piłki spod własnej bramki. Przebieg bliźniaczy do meczu przegranego przez BB 3:11 w tym sezonie ligowym, też przeciwko AS. Nie pomagały także błędy Evansa, który wpuszczał dość łatwe gole, ale zawodził także Hetman, który nie radził sobie z grą w głębokiej defensywie i wybijaniem piłki. Dużo zmieniła w pierwszej połowie pauza przy wyniku 7:2 dla AS w siódmej minucie. Po niej, BB strzeliło 4 gole, a AS tylko 2. Odrabianie strat BB zawdzięcza głównie Viggerowi, który w trakcie tej pauzy wypił chyba jakieś witaminki i zaczął wygrywać pojedynki z Ortegą, który we wcześniejszej fazie meczu schował go do kieszeni. Koniec pierwszej połowy to prowadzenie AnonymouS 9:6 i komfortowa sytuacja przed startem drugiej połowy.

Druga połowa to już dużo odważniejsza gra BB, ruszyli zaciekle do odrabiania strat, ich gra wyglądała momentami, jakby grali formacją 1-0-2. Początkowo przynosiło to efekt, odrobili minimalnie straty, ale w końcu i AS się cofnęło, przez co zaczęło radzić sobie z ofensywą BB. Nie pomagały ligowym i pucharowym Mistrzom, błędy Evansa, przez co tracili kolejne łatwe gole po kontrach AS. Przez wspomnianą ofensywną grę BB, w drugiej połowie widzieliśmy mnóstwo goli, skończyła się ona wynikiem 14:7 dla AS, a cały mecz skończył się wygraną AnonymouS 23:13, co jest jednym z największych zwycięstw w historii Superpucharu 3v3.

Ten sezon był kolejnym pojedynkiem AS vs BB, co obserwowaliśmy w poprzednich sezonach dosyć często. AS miało apetyt na pierwsze ligowe mistrzostwo, tudzież puchar, jednak Ball Blasters w tych rozgrywkach po raz kolejny okazali się za mocni. Na osłodę ekipie Ortegi pozostaje zdobyty drugi raz z rzędu Superpuchar na zakończenie rozgrywek. Mimo wszystko, AS wydaje się mieć w pojedynczych meczach patent na Ball Blasters, gdyż trzy najwyższe porażki w historii tego klubu wydarzyły się właśnie przeciwko AnonymouS (w tym dwie w aktualnym sezonie, dzisiejszy mecz jest rekordowy). BB za to, może czuć rozgoryczenie po kolejnej nieudanej próbie zdobycia potrójnej korony. To pierwszy taki rok od powstania tego klubu, kiedy ani razu nie udało się im zdobyć trzech głównych trofeów w jednym sezonie. Gratulacje jednak dla obu ekip za emocję i rywalizację, którą z ciekawością można było obserwować w tym sezonie.

• Wynik 1. Połowy: AS 9:6 BB
  • Wynik 2. Połowy: AS 14:7 BB
  • Wynik Meczu: AS 23:13 BB
  • Skład AS: Yourmoon, Ortega (C), Kape
  • Skład BB: Evans, Hetman (C), Vigger
  • Król Strzelców: Kape (20 goli)
  • Król Asystentów: Ortega (8 asyst)
  • MVP: Ortega