Zapraszam do lektury wielkiego podsumowania ekstraklasy 3v3. Będzie ono podzielone na kilka części, gdyż będzie to prawdopodobnie najdłuższy artykuł w historii tej strony.

Z pewnością rozgrywki, z taką historią jak liga 3v3 zasługują na szerokie podsumowanie. Na przestrzeni lat były to rozgrywki prawdopodobnie najpoważniej traktowane przez graczy. Wygranie ligi od zawsze było traktowane jako spore osiągnięcie. Ale nie zawsze tak było, do czego przejdziemy później.

HISTORIA PRZED CZASAMI PLHG i HGL (2014-2019)

Zacznijmy od początku. Jak w ogóle powstała liga? Pierwsze zalążki pojawiały się jeszcze wtedy, gdy gra była w wersji przeglądarkowej. W latach 2014 i 2015 powstawały spontaniczne ligi, ale trudno powiedzieć czy jakakolwiek z nich została dokończona. Relacje graczy, którzy wtedy grali są różne, a na stronach internetowych które pozostały z tamtych czasów, rozgrywki pozostają niedokończone. Istniały już wtedy drużyny, które znamy chociażby z naszej ligi, jak SK, NE (wtedy jako PL), czy też MZ, ale ich działalność opierała się głównie na grze sparingów, które zresztą były wówczas główną atrakcją poza randomowymi gierkami. Największym eventem z czasów przeglądarki była pierwsza edycja Meczu Gwiazd, meczu który rozgrywany jest corocznie do dzisiaj. Być może właśnie dlatego Head Goal na przeglądarce w końcu umarł?

Gra chwilowo odżyła w 2017 roku, kiedy Head Goal pojawił się na Steamie. Kosztował on jednak około 10 euro i tylko niewielka grupa graczy zdecydowała się na jego zakup. Pograli oni chwilę, zachęcali innych poprzez GG (wtedy główny sposób komunikowania się w Head Goal’u) do powrotu, ale nie mogło to mieć jednak przyszłości. Gra na dobre odżyła w okolicach kwietnia 2018 roku, kiedy Head Goal dalej był na Steamie, ale stał się darmowy. Powrót wielu starych graczy, połączony z dużą liczbą nowych, sprawił że w pierwszych miesiącach po staniu się darmową, ta gra żyła jak nigdy później. Kilkukrotnie przekroczona została bariera 100 graczy grających w jednym momencie. Lecz znowu, początkowo jedyną atrakcją była gra randomów. Pierwszym graczem, który próbował stworzyć jakiś ambitniejszy turniej był nieco już dzisiaj zapomniany, pochodzący z Indii DJIntellect. Wyszedł on z założenia, że turniej rozgrywany w dłuższym okresie czasu, może się nie udać, przez to że drużyny były bardzo niestabilne, ciągle tworzyły się nowe i upadały stare. Stworzył on więc 24 kwietnia 2018 turniej o kreatywnej nazwie “HEAD GOAL TOURNAMENT”. Rozgrywany był on na jednym roomie, jednego wieczoru w formacie best of 3 z jednym setem trwającym 3 minuty. Coś podobnego zorganizowane było 23 grudnia 2020 roku już przez HGL, pod nazwą “HG 3v3 Christmas Tournament”. Było to wówczas inspirowane właśnie pierwszym steamowym turniejem Intellecta. Ogólnie początkowy wkład tego gracza w rozwój gry w jej steamowych początkach jest bardzo mocno niedoceniany. Zacytuję tutaj wypowiedź Ray’a z lipca 2018 roku, która dotyczyła właśnie tego gracza:

“(…) DJ Intellect – Gra w hg od dnia premiery na steamie, kiedy był jeszcze płatny. Po kliku miesiącach średnia liczba graczy wynosiła wtedy 0, nikt nie grał. Dzięki Djowi ta gra jeszcze troche żyła. Powiedział o grze swoim znajomym, którzy dzięki niemu kupili wtedy HG. Próbował też zwerbować graczy, z którymi kiedyś tez grał. (między innymi mnie). Dj umawiał mecze i można było zagrać nawet czasami 3vs3. Przez ten czas aż do wydania hg w darmowej wersji grało kilka osób. Zorganizował też kilka międzynarodowych turniejów. (…)”.

Czy też wypowiedź moją (Ortegi) z sierpnia 2018 roku:

“(…) bardzo dużo robi dla tej gry, jest jednym z tych graczy, którzy przyczynili się mocno do tego, że headgoal teraz “żyje.”

Właśnie w sierpniu 2018 roku, DJ Intellect rozpoczął serię regularnie organizowanych turniejów, które trwały około kilku tygodni. Jak na tamte czasy zorganizowanie czegoś takiego było naprawdę dużym wyzwaniem. Tak prezentowała się faza pucharowa (wcześniej zorganizowana była także faza grupowa) pierwszej edycji tego turnieju, którego równie dobrze można nazwać pierwszym potwierdzonym ukończonym turniejem 3v3 w historii Head Goal’a.

Semi Finals – (15th August-16th August)
Team RG vs Team DJ ( Upper bracket ) ( Best of 3 ) ( 5 min each match)
2-0 Series ( RG wins )

Team AK vs Team BS ( Lower Bracket ) ( Best of 1 ) ( 5 min match)
1-0 Series ( AK wins )

DJ vs AK ( Best of 3) ( 5 min match)
1-2 Series ( AK wins )

Finals – ( 17th August-18th August )
(Best of 5)
Team RG vs Team AK
3-2 Series ( RG wins)

Po pierwszej edycji, przyszła i druga końcem tego samego miesiąca, którą wygrała drużyna SK, która wtedy rozpoczęła swoją dominację we wszelkich ligach i turniejach, która trwała prawie do połowy 2019 roku. Końcówką tamtego Sierpnia zorganizowana została także druga edycja Meczu Gwiazd, za którą odpowiedzialni byli Dagger oraz SzopeN. Cieszyła się ona także sporym zainteresowaniem. SzopeN nie zamierzał poprzestać na samym Meczu Gwiazd i wraz z nim równocześnie stworzył pierwszego Head Goalowego Discorda, na którym we wrześniu wystartował ze swoim pierwszym “oficjalnym” Pucharem. Na tym Discordzie był nawet twórca gry Maniek, który prawdopodobnie znalazł się tam dzięki znajomościom SzopeNa z Ball3D. Pełnił tam jednak rolę wyłącznie statysty, bo nie udzielił się bodajże ani razu. DJ Intellect chciał podjąć z Polakiem współpracę i wspólnie organizować rozgrywki. SzopeN nie był jednak chętny na coś takiego i utrzymywał że to jego rozgrywki są tymi oficjalnymi (cokolwiek by to miało znaczyć), a nie te DJ Intellecta. No i tutaj rozpoczęła się nieprzyjemna relacja tych dwóch Panów, którzy tworzyli odrębne turnieje i prowadzili, można powiedzieć małą wojenkę za kulisami. SzopeN zrealizował dwa Discordowe turnieje, które również cieszyły się sporą popularnością. Discord ten został niestety usunięty, ale udało mi się dotrzeć do wyników z pierwszego turnieju (LINK). Został on wygrany przez zespół SK, w finale pokonali drużynę GMC. Wyników drugiej edycji niestety nie udało mi się odnaleźć. W październiku Intellect zorganizował trzecią edycję swojego turnieju, tę również wygrało SK. Był to już moment, w którym rozgrywki w Head Goal’u mogły trwać kilka tygodni i być ukończone, co naprawdę wtedy nie było takie oczywiste. W listopadzie 2018, zarówno DJ Intellect i SzopeN stracili motywację do tworzenia kolejnych turniejów. Na szczęście lukę po nich, wypełnił ambitny projekt Lippla, Krystusa i Gustka. Śmiem twierdzić, że zbyt ambitny jak na tamte czasy.

LIGA LIPPLA, KRYSTUSA I GUSTKA (HEAD GOAL LEAGUE) (11.2018-02.2019)

Końcówką października 2018 roku wystartowała liga będąca inicjatywą trzech graczy. Lippla, Krystusa i Gustka. Była to właściwie pierwsza prawdziwa liga, nie będąca rozgrywana w systemie pucharowym. W dodatku wprowadzony był szereg nowych zasad, które później dały podwaliny pod następne ligi.

Jak widzicie, wiele rzeczy brzmi znajomo. Podsumowania kolejek, overview na YouTube, drużyny kolejki, transfery… . No i nazwa ligi też brzmi znajomo, Head Goal League, czyli w skrócie HGL, czyli nazwa aktualnej organizacji, której Lipple też był częścią na samym początku, ale o tym w późniejszej fazie artykułu. W przeciwieństwie do turniejów SzopeNa, liga LKG (będziemy ją tak nazywać, żeby nie mylić jej z aktualnym HGL) otworzyła się mocniej na zagranicznych graczy, wiele rzeczy było pisanych po angielsku, a sama strona internetowa nie była trudna w obsłudze. Strona tamtej ligi nie należy do najpiękniejszych, ale nadal działa i możecie sobie ją przejrzeć (LINK). Nie jest ona jednak do końca zaktualizowana, o czego powodach zaraz opowiem. Z początku liga LKG działała naprawdę prężnie, mecze były rozgrywane sprawnie, regularnie pojawiały się drużyny kolejki i materiały na YouTube, w tym nie tylko overview, ale także np. streamy z meczów z komentarzem. Są one nadal dostępne na naszym kanale, więc także można część z nich sobie obejrzeć. Co do drużyn, jakie w tej lidze występowały, to miało być ich początkowo 10 (DOX, EME, IFC, OB, NE, AK, AS, LTP, SK, WDG [WDG zastąpione zostało później przez GMC]). Jak widzicie, jest tu wiele znanych klubów, część z nich nadal istnieje, a do części nieistniejących sporo graczy pała sporym sentymentem. Nie wszystkie drużyny dotrwały niestety do końca. Ba, część rozpadła się już niemal na samym początku, jak np. IFC, zespół Xenona, który zrezygnował po rozegraniu dwóch kolejek i porażce 4:50 przeciwko AK, a na koniec jeszcze zwyzywał adminów i dostał bana. Z ligi po kilku meczach wycofały się także EME oraz OB. Tak jak pisałem wcześniej, drużyny utrzymujące się dłużej niż parę tygodni były wówczas ogromną rzadkością, a liga LGK miała przecież trwać ponad dwa miesiące. W wyniku problemów, którzy tworzyli  sami gracze, narastała frustracja organizatorów, którzy sami też nie mieli doświadczenia w zarządzaniu takimi rozgrywkami i nie do końca radzili sobie z niektórymi sytuacjami. Zmalał też ich zapał, przez co przestały pojawiać się materiały na YouTube, czy też przestała być aktualizowana część strony internetowej. Ostatecznie, liga została zakończona przedwcześnie, gdyż mało kto chciał grać ją do końca. Jej mistrzem uznanym zostało SK, (edit: Mistrzem zostało NE, które w ostatnim meczu pokonało SK) które skończyło w tabeli przed zespołami NE i AK. Co zawiodło w tamtej lidze? Na pewno społeczność, która nie była jeszcze gotowa na tak wymagające rozgrywki. Po części też sami organizatorzy, którzy nie wymierzyli sił na zamiary i sami w pewnym momencie zaczęli się trochę w tym wszystkim gubić.

Chwała Bogu, admini nie porzucili wówczas tego projektu i postanowili zorganizować drugi sezon w Styczniu 2019 roku, w zmienionej formule. W tym wszystkim miał pomóc im Axe, który miał pewne doświadczenie w organizacji turniejów z Ball3D i który dołączył wtedy do administracji ligi na drugi sezon. Powstał naprawdę dobrze zorganizowany Discord jego autorstwa (ten nadal istnieje! (LINK)), a także nowa, bardziej przejrzysta strona internetowa (LINK), którą zajął się Krystus. Format rozgrywek zmieniony został na bardziej przystępny, liga została podzielona na dwie grupy, z których po dwie drużyny wchodziły do grupy mistrzowskiej. Mniej meczów, mniej skomplikowany system transferów, wyrównane grupy, dodane indywidualne statystyki, sprawiły że w lidze nie oglądaliśmy prawie żadnych walkowerów. Do tego doszła przerwa od rozgrywek Snow Kids, którzy dominowali wówczas wszędzie. Pozwalało to innym zespołom walczyć i myśleć o Mistrzostwie. Ta liga to był z pewnością organizatorski prime Krystusa, który zajmował się wtedy niemal wszystkim. Pełne wyniki możecie zobaczyć sobie na stronie, natomiast do grupy mistrzowskiej dostały się wówczas RG i A z grupy pierwszej oraz UX i AS z grupy drugiej. UX było jedyną drużyną, która rozpadła się w trakcie tamtej ligi, było to na szczęście po zakończeniu fazy grupowej, nie przystąpili oni jednak do rozgrywek w grupie mistrzowskiej, a sam Axe (kapitan UX) opuścił organizację i został zbanowany przez resztę. W ostatniej fazie ligi, oba swoje mecze wygrała Reszta Gentlemanów, która przypieczętowało swoje Mistrzostwo. Drugie miejsce zajął zespół Alcoholics, a trzecie AnonymouS. Królem strzelców został wtedy Kape z zespołu MZ, ze 109 golami, przed Xadem z A (107 goli) i Viggerem z NE (101 goli). W asystach najlepszy okazał się Ray z A (43 asysty), przed Adissem z MZ (38 asyst) i Mattyskiem z RG (37 asyst). Najlepszym graczem ligi został wybrany Rolki (Crow), dla którego był to przełomowy turniej. Drugi sezon ligi LKG jest do dziś uważany przez wielu za jeden z najlepszych w historii, być może właśnie dlatego, że był to sezon rewolucyjny, dograny do końca, z piękną jak na tamte czasy otoczką i atmosferą. Trzeci sezon nie nastąpił, dlaczego? O tym w kolejnym rozdziale. Niewątpliwie jednak aktualna nazwa HGL jest nieprzypadkowa i aktualna organizacja jest w pewnym sensie nieprzerwanym kontynuatorem tej z tamtych czasów.

Strona drugiego sezonu ligi LKG.

ERA POLSKIEJ LIGI HEAD GOAL (PLHG) (03.2019-08.2019)

Trzeci sezon ligi LKG nie nastąpił, gdyż do akcji ponownie wkroczył SzopeN. Tym razem jednak, nie organizował nic samemu, a wyszedł z propozycją do Lippla, Gustka i Krystusa. Z propozycją będącą założeniem nowej organizacji, z nową stroną i rozgrywkami, której główną postacią miał być właśnie SzopeN. Warto zwrócić uwagę na to, że SzopeN był wtedy w naszej społeczności postacią niezwykle poważaną, a te wszystkie żarty o “Szopenadzie” itp. powstały dopiero w czasach PLHG, kiedy to część community od SzopeNa się nieco odwróciła. Jednak po kolei. SzopeN powrócił do gry w lutym 2019 roku i od razu wrócił do organizacji rozgrywek. Wraz z nim, do organizacji własnych rozgrywek powrócił DJIntellect, który wraz z Misterem organizował czwartą edycję HEAD GOAL CHAMPIONSHIP. Przypadek? Nie sądzę, bo oba turnieje wystartowały niemalże równolegle. Większość drużyn zapisało się do obu rozgrywek, Hindus nie miał jednak szans na dłuższą metę z PLHG. Dalej prowadził on rozgrywki w starym formacie, robiąc wszystko w dyskusjach na Steam. Przez te kilka miesięcy jednak, Head Goal mocno się rozwinął, a SzopeNowskie PLHG miało ładnie wyglądającą stronę (LINK), no i adminów z ligi LKG, więc poniekąd byli uważani za kontynuatorów starych, udanych rozgrywek. Turniej prawdopodobnie dobiegł końca, trudno jednak znaleźć o tym informacje, gdyż Steam usunął linki do challonge, na którym turniej był rozgrywany. W trakcie turnieju była nawet mała próba sabotażu ze strony MZ. Nie jest tajemnicą, że najbliżej SzopeNa w tamtych czasach był Kape, czyli kapitan MonsterZ. Ten chwilę po rozpoczęciu fazy grupowej, wypisał MZ z turnieju, co nieco zaburzyło format rozgrywania fazy grupowej. Niemniej jednak, turniej Intellecta i tak zszedł wówczas na drugi plan, a wszyscy byli skupieni na nowej lidze PLHG. Ostatnim aktem konfliktu SzopeNa i Intellecta była sytuacja z zapisaniem przez tego drugiego swojej drużyny do ligi PLHG. W zapisach umieścił on swój nick tylko w pozycji kapitana, ale nie w reszcie zawodników. SzopeN wykorzystał to i nie dopuścił Team DJ do swoich rozgrywek, bo nie mieli trzech graczy. Na nic się zdały prośby innych organizatorów i graczy, którzy w tamtej sytuacji stanęli w większości po stronie DJIntellecta. SzopeN rozpoczął proces niszczenia swojego pomnika w tej grze, a sam Intellect po tamtej sytuacji odszedł z Head Goal’a na parę miesięcy i tak naprawdę do regularnej gry nie wrócił już nigdy.

Post DJIntellecta w dyskusjach po kłótni z SzopeNem.

Część z komentarzy graczy po całym wydarzeniu.

Artykuł informujący o nowej stronie i rozgrywkach.

Pierwszy sezon ligi PLHG przyniósł kolejne zmiany formatu. Tym razem zdecydowano rozegrać się ligę w formacie z dwoma ligami – Ekstraklasą 3v3 i 1. Ligą 3v3. W każdej po cztery drużyny, podzielone po rozegraniu wcześniejszych eliminacji. Były to pierwsze sezony ligi jaką znamy do dzisiaj i której ostatni sezon niedawno się zakończył. Trzeba Szopenowi oddać, że mimo wielu złych decyzji, to zapoczątkował on coś stałego, co przetrwało do dziś. Stworzył podstawy pod dzisiejsze regulaminy, formaty rozgrywek, czy też rankingi. Co do systemu z dwoma poziomami rozgrywkowymi, był to kompletny niewypał. O ile w Ekstraklasie, prawie wszystkie mecze zostały rozegrane, to z 1. Ligi szybko wycofały się dwie drużyny, mianowicie RAJ oraz RG i w zmaganiach pozostały tylko dwie ekipy. Poza tym, według wielu graczy liga z zaledwie czteroma zespołami zabijała kompletnie emocje. Do tego dochodził brak statystyk i kompilacji na YouTube co było ogromnym krokiem w tył w stosunku do ligi LKG. Na plus można za to wyróżnić o wiele wyższy poziom artykułów publikowanych na stronie, samą stronę o czym już wspominałem oraz dużo lepszy i bardziej przejrzysty sposób przekazywania informacji społeczności. Wraz z rozpoczęciem rozgrywek, rozpoczęły się “krwawe” rządy SzopeNa. Najbardziej zapamiętanym banem, którego dał był dożywotni zakaz występów we wszelakich rozgrywkach dla Axe. I żeby nie było, Axe był wtedy rakiem tej społeczności, zdecydowanie najbardziej irytującym graczem w jej dziejach, ale dożywocie… serio? Poza tym posypało się mnóstwo banów w rozgrywkach 1v1 za opuszczenie rozgrywek. Były one słuszne, ale nikt nie starał się nawet przekonać tych graczy do dokończenia rozgrywek. SzopeN w żaden sposób nie walczył o graczy, to oni mieli walczyć o jego rozgrywki. Jest to podejście, które myślę że byłoby skuteczne w większej społeczności, nie tak bardzo ograniczonej jak nasza. W dodatku odciął się od zagranicznych graczy, przez co spora ich część odeszła w tamtym czasie z gry. Poczynając od bana dla Team DJ, który składał się głównie z graczy zagranicznych, przechodząc do tego, że absolutnie wszystkie informacje podawane były w języku polskim. Do tego dochodziło po prostu negatywne nastawienie wobec takich graczy, którzy należy pamiętać, że mieli wtedy ciężej niż teraz. Gracz zza granicy praktycznie nie mógł do pewnego czasu być uznany za dobrego gracza, a za bycie nie-polakiem nie raz szło wyłapać bana na randomowych roomach. Społeczność nieco zmieniła stosunek do SzopeNa, aczkolwiek po pierwszym sezonie nadal cieszył się on dużym poparciem. Sam pierwszy sezon to wygrana SK, które nie zdominowało ligi aż tak, jak to miało wcześniej w zwyczaju. Wyprzedzili drugie NE o tylko jeden punkt. Trzecie miejsce zajęła ekipa Spartans, w skrócie S. SK po słabszym jak na ich standardy sezonie, postanowiło zrobić sobie ponownie przerwę. Nigdy już jednak nie wrócili do poziomu i dominacji, które prezentowali do marca 2019 roku. W jedynym sezonie 1. Ligi 3v3, awans do Ekstraklasy wywalczyło AnonymouS, wygrywając wszystkie swoje mecze (co dużym osiągnięciem nie było, bo poza walkowerami z RAJ i RG, wygrali tylko dwa mecze przeciwko S9).

Artykuł opisujący dożywotniego bana dla Axe.

Tabela 1. Sezonu Ekstraklasy 3v3

Tabela 1. Sezonu 1. Ligi 3v3

Po pierwszym sezonie 3v3, mieliśmy prawie jeden miesiąc przerwy, nawet licząc to że po sezonie rozegrana była pierwsza edycja World Cup, turnieju spoza PLHG, którego jednak organizował skład organizacji PLHG. Z takim wyjątkiem, że tutaj Lipple był tym “głównym” organizatorem. Było to (ta przerwa) wówczas swoistym killerem dla tej społeczności. Ludziom nie chciało się już grać cały czas randomów. Spowodowało to, że sporo graczy odeszło lub zrobiło sobie przerwy od gry. Początkowo przerwa miała wynosić nawet dwa miesiące, ale zrobiony przez Ortegę turniej o nazwie “Ortega 3v3 HeadGoal Tournament” sprawił, że organizatorzy się obudzili i parę dni później wystartowali zapisy do drugiego sezonu. Co do Ortegowskiego turnieju, to został on wygrany przez AnonymouS 2, które w finale pokonało zespół Emerald. Sprawna organizacja turnieju i aktywność w pisaniu artykułów, sprawiły że Ortega został w maju 2019 nowym organizatorem PLHG, zastąpił on na tym miejscu Gustka, który odszedł ze względu na brak motywacji do dalszego działania. Podobne odczucia zaczynał mieć Krystus, który stał się z czasem w organizacji bardziej statystą niż kimś faktycznie pomocnym. Po dołączeniu przez Ortegę do organizacji, zaczęło co raz bardziej iskrzyć pomiędzy nim i Lipplem, a SzopeNem. Pierwszy spór tyczył się eliminacji do drugiego sezonu Ekstraklasy 3v3. Zapisane było zaledwie siedem drużyn, gra była w fatalnej kondycji, a SzopeN zamiast zrobić ligę 6-zespołową lub 7-zespołową, został przy formacie z czteroma drużynami z pierwszego sezonu. W efekcie w eliminacjach odpadły aż trzy zespoły, a mianowicie A, DJ oraz /E\. Lidze tej, trochę kolorytu dodała jeszcze większa ilość artykułów, bo oprócz SzopeNa, pisał je jeszcze Ortega. Na boiskach nie było jednak wielkich emocji. Rozgrywki zostały zdominowane przez MonsterZ, które powracało do zmagań po krótkiej przerwie. Drugie miejsce zajęła drużyna Emerald, prowadzona przez Viggera, a trzeci był zespół Necromancers. Ostatnie miejsce zajęła drużyna AS, która przegrała wszystkie swoje mecze, co było dla nich mocno rozczarowujące po udanych poprzednich sezonach i przedsezonowych wzmocnieniach. Spowodowało to, że zespół AnonymouS był zmuszony zrobić sobie przerwę w kolejnym sezonie. Sezon ten można zapamiętać ze srogiej kary, jaką otrzymali Vigger, Dagger oraz wfl (Ruben). Dostali oni bana na 2 sezony za grę na fejkowych nickach w starciu pucharowym przeciwko NE. Z perspektywy czasu kara bardzo surowa, zwłaszcza w tak newralgicznym dla Head Goal’a momencie. Z drugiej strony ta i parę innych kar, znacząco zmniejszyły liczbę graczy grających na fejkowych nickach w naszej społeczności.

Artykuł informujący o karach dla Viggera, Daggera i wfl.

# Club Played Wins Draws Losses For Against Points
1 MZ 6 5 0 1 98 59 15
2 EME 6 4 0 2 69 64 12
3 NE 6 3 0 3 64 76 9
4 AS 6 0 0 6 62 94 0

Tabela 2. Sezonu Ekstraklasy 3v3.

Po drugim sezonie rozgrywek nastąpiła krótka przerwa, w trakcie której zorganizowana była pierwsza edycja Euro. To nie jest jednak podsumowanie poświęcone tym turniejom, więc pozwolę sobie pominąć opis tego wydarzenia. Pod naciskiem Lippla i Ortegi, SzopeN ugiął się i PLHG podjęło decyzję o zwiększeniu liczby drużyn w lidze do ośmiu i właśnie taka liczba przystąpiła do rozgrywek. Zrezygnowano także z eliminacji, gdyż zwyczajnie nie miały one przed tą ligą sensu. Po pierwszej edycji Euro i regularnych rozgrywkach, które zaczęły się odbywać niemal bez przerwy, gra trochę odżyła. Do tego dochodził czas wakacji, gdyż trzeci sezon zaczynał się w Lipcu 2019. I mimo braku regularnie wypuszczanych artykułów, czy też materiałów na YouTube, wzrost liczby graczy był widoczny gołym okiem, choć nadal nie było to to, co jeszcze kilka miesięcy wcześniej. Na boisku ponownie sezon zdominowało MonsterZ, wygrywając wszystkie możliwe mecze w sezonie. W całej historii ligi, była to z pewnością jedna z większych dominacji. Nie podołało im nawet powracające po przerwie SK, które ewidentnie nie było już tą drużyną co kiedyś, mimo tego że nadal grali na niezłym poziomie. Po tym sezonie swoją poważną karierę ostatecznie zakończył Achito, który później grał już nieregularnie i co raz gorzej. Snow Kids przegrali z MZ na wszystkich frontach, ale we wszystkich rozgrywkach ulegali właśnie tylko ekipie Kape, całą resztę meczów wygrali. Ligowe podium uzupełnił zespół Necromancers, dla którego było to drugie z rzędu ligowe top3. W tej edycji rozgrywek było niepokojąco dużo walkowerów, oddawanych głównie przez drużyny BT oraz DJ, nie przeszkodziło to jednak w miarę sprawnym rozegraniu ligi. Pozwoliło to natomiast ustanowić MZ rekordy, które nie zostały już nigdy pobite, jak chociażby w liczbie straconych goli w sezonie. Sama trzecia odsłona była jednak troszkę tłem tego, co działo się zakulisowo i narastającego konfliktu pomiędzy SzopeNem, a resztą organizacji i częścią społeczności. Tym jednak zajmiemy się już w drugiej części “WIELKIEGO PODSUMOWANIA EKSTRAKLASY 3v3”.

Tabela 3. Sezonu Ekstraklasy 3v3.

By Ortega

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *