Ostatnie podsumowanie Fazy Zasadniczej.

Wyniki:

Ball Blasters vs Akatsuki: Zdecydowany hit kolejki. Zapowiadało się na wyrównane starcie, zmieniła to trochę nieobecność Mattyska w szeregach BB, który został zastapiony sprowadzonym z transferu Xadem. To automatycznie spowodowało, że Vigger i Hetman musieli grać na nienaturalnych dla siebie pozycjach, gdyż próba przesunięcia Xade’a do tyłu skończyła się katastrofalnie (3 gole stracone w około 30 sekund). Ci radzili sobie naprawdę nieźle, Requiem nie miał w tym meczu łatwego zadania. Brakowało jednak czegoś z przodu. Xade nie grający już od dawna regularnie w Head Goal’a zwyczajnie nie podołał w tego typu meczu na szczycie i strzelił zaledwie 2 gole w 20 minut, co mówi chyba samo za siebie. Akatsuki wywiozło z tego meczu sześć punktów, choć były nerwowe momenty. Udało im się jednak uniknąć kompromitacji, bo taką należałoby określić ich porażkę w tym meczu, zważając na okoliczności.

Królowie Niczego vs AnonymouS: KN było w stanie przez kilka minut pierwszego meczu przeciwstawiać się faworyzowanemu rywalowi. I to by było na tyle z ich strony. Od mniej więcej połowy pierwszego spotkania, była to całkowita dominacja ze strony AS, skwitowana czystym kontem JackaGmocha w drugim meczu, które jest pierwszym czystym kontem osiągniętym przez jakiegokolwiek gracza w nowej erze Head Goala. Wyniki 9:2 i 17:0 – KN pożegnało się z tym sezonem w słabym stylu, ale trzeba przyznać, że osiągnięcie innego wyniku było zadaniem z gatunku niezwykle trudnych.

FCS vs The Kill Zone: Mecz ten był kluczowy dla obu ekip, gdyż obie walczyły między sobą o awans do Fazy Mistrzowskiej. Na zdecydowanie lepszej pozycji było TKZ, któremu wystarczyło nie stracić kompletu oczek. Po pierwszym spotkaniu mogło być w ich szeregach nerwowo, gdyż przegrali pierwsze starcie 5:9. W rewanżu jednak odgryźli się rywalom  i wygrali 11:7, czym zapewnili sobie awans do kolejnej fazy. Warto odnotować dziwną decyzję Mistera sprzed tego meczu, który postanowił wyrzucić transferem ze składu Louisa Foxa, mimo tego że nie musiał tego robić żeby sprowadzić do siebie Sasahiego. Kosztowało ich to dodatkowy ujemny punkt w fazie zasadniczej oraz mistrzowskiej, który na tym etapie sezonu wydaje się jednak nie mieć większego znaczenia.

Dangerous Eagles vs Just Kidding: DE dobrze zaczęło sezon, wydawało się że zostaną w walce o top3 do końca sezonu. Niektórzy nawet zapowiadali, że może to być czarny koń w kontekście walki o Mistrzostwo. Coś się jednak popsuło i od mniej więcej połowy sezonu notują niemal same porażki, na ich korzyść działa podział punktów, dzięki któremu może uda im się jeszcze odrobić straty w fazie mistrzowskiej. Just Kidding natomiast udowodniło po raz kolejny, że w tym sezonie trzeba ich traktować jako drużynę “z topu” i o ile nie zaliczą poważnych wpadek, to wydają się być naprawdę sporymi faworytami do miejsca w top3, a może i nawet do Mistrzostwa Ligi.