3. Edycja MG

Przedstawiam wam krótkie podsumowanie pierwszej w tym roku, za razem drugiej edycji na Steam Meczu Gwiazd. Mecz odbył się już dwa tygodnie temu jednak, musicie mi wybaczyć, że tak późno go podsumowuje. Najprościej mówiąc czas mi na to nie pozwalał, jednak do rzeczy. Mecz odbył się 22 lutego o godzinie 21:00, trwał 2×15 minut. Na boisku w tej edycji zmierzyły się ekipy Północy i Południa. Odpowiednio na ławkach trenerskich zmierzyli się Posej – w Północy, Krystus – w Południu. Mecz miał spory odzew wśród społeczności, więc kapitanowie mieli dość szeroki wybór co do swoich składów końcowych.

-Napastnicy: ViggeR, Gustlik

Na mecz zostały też przygotowane okolicznościowe koszulki. Wszyscy chyba zdają sobie sprawę, że nie były one zbyt profesjonalne. Jednak w przyszłej edycji postaram się o zdecydowanie lepsze wykonanie.

Pora poruszyć już sam temat meczu. Nowością była możliwość powołania graczy z zagranicy do dowolnej reprezentacji. Na mocy tej zasady do kadry południowej zdołał się załapać Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii, czyli Rolki. Trzymam kciuki za większą ilość obcokrajowców w następnej edycji, albo może kto wie powstanie i kadra zagraniczna. Będę na pewno się starać o jakieś nowinki w każdej edycji.

W powołaniach oczywiście nie zabrało sensacji, jednak w mojej opinii wybory menadżerów były słuszne. W meczu gwiazd zadebiutowali: Evans, Rolki, Gustlik, Xade, RaY,. Gratuluję takiego osiągnięcia i życzę dalszych sukcesów i kolejnego powołania.

Przebieg meczu:

Pierwsza połowa:
Mecz zaczął się od ostrego natarcia drużyny Północy na bramkę. W rezultacie Północ początkowo zdołała sobie wypracować przewagę dwóch bramek, jednak już po niecałej minucie Południe zdołało odrobić straty. Północ ponownie ruszyła do ataku w rezultacie po 5 minutach na tablicy widniał rezultat 6:3 dla Północy. W późniejszym okresie mecz zaczynał się powoli wyrównywać Północ długo grała z przewagą jednej bramki. Przewaga ta jednak w końcu pękła i to Południe wysunęło się na prowadzenie, w 12 minucie prowadzili już 10:12. Finalnie swoją siłę psychiczną po pierwszej połowie pokazało Południe, które odrabiało straty przez większość połowy, a w rezultacie wyszli też na końcowy wynik 11:14

Druga połowa:
Połowa zaczęła się podobnie do tej pierwszej. Północ rzuciła się do odrabiania strat i prowadziła po 2 minutach 3:1. Południe zachowywało jednak zdrowe myślenie i nie dawało sobie wbić zbyt wielu bramek. W rezultacie doprowadzili do remisu. Północ ponownie odzyskało dwie bramki w przewagi i zmniejszyło stratę do jednej bramki. Po paru minutach skutecznej gry w defensywie Południe, udało im się ponownie wyjść na jedno bramkowe prowadzenie. Północ nie zdołała odrobić straty i dała sobie wbić jeszcze jedną bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 25:20

6. Achito, Mattysek: 1

Po statystykach łatwo wyciągnąć wnioski o obu drużynach. Wszyscy grali najlepiej jak potrafią co przekładało się na ich statystyki. Warto też dostrzec progresy zawodników. Można je zobaczyć po tym ilu debiutantów wystąpiło w tej edycji. Miejmy nadzieję, że i w przyszłej narodzą się nowe gwiazdy. Napastnik to najprostsza pozycja do oceny. Najprostszą notą dla niego są bramki. Tutaj najlepszą uzyskał ViggeR strzelając 16 bramek, prowadząc cały mecz drużynę południa powoli do wygranej. Na wyrazy uznania zasługują też inni napadziorzy, czyli DaggeR, Xade i gustlik, którzy zdobyli kolejno 10,5 i 4 bramki. Wśród pomocników na wyróżnienie zasługuje najbardziej Ortega, który wchodząc pokazał swoje umiejętności na bardzo wysokim poziomie. Sprzedał nawet dwie piękne bomby bramkarzowi Północy. Wśród bramkarzy na wyróżnienie zasłużył Evans. Chłopak mimo stresu i presji meczu odpalił się i bronił z najwyższej półki. Czasem wnet zadziwiał swoją dyspozycją bo wyjmował bardzo trudne piłki i praktycznie dzięki temu dawał jeszcze szanse ekipie Północy.
Ostatecznie moimi wyborami meczu są w tej edycji dwaj zawodnicy: ViggeR i Evans.
Obu Panom gratuluję postawy i życzę dalszych sukcesów

To już wszystko na temat tej edycji Meczu Gwiazd. Dziękuję wszystkim za dobry odzew tego eventu i liczę na podobny za już niecałe pół roku.

Autor: DaggeR