2. Edycja MG

Dnia 26.08.2018 została rozegrana druga edycja Meczu Gwiazd. Tym razem rywalizowali ze sobą najlepsi polscy zawodnicy ze wschodu z gwiazdami z zachodu Polski.

Już pierwsze minuty pokazały jak bardzo będzie to wyrównany mecz.Strzelanie w tym meczu w 45. sekundzie spotkania, rozpoczął Ortega. Oddał on strzał z dystansu i tylko przez niefortunną interwencję Xingo, futbolówka wpadła do bramki. Chwilę później DaggeR popisał się przytomnością i strzelił bramkę z bliskiej odległości. Pierwszego gola dla drużyny Wschodu strzelił Hugo, który również wykazał się przytomnością i oddał silny strzał z bliskiej odległości. Achito w tej sytuacji był bez szans. Gol ten dał niezłego kopa drużynie Wschodu, bo już w 4. minucie było 4-2. Jednak to Zachód przez większość czasu pierwszej połowy był na prowadzeniu. Ostatniego gola w pierwszej połowie zdobył Kezzu, dzięki któremu Wschód miał dwubramkową zaliczkę przed drugą połową. Po pierwszej połowie było 12-10 dla Wschodu.

Krótki wywiad przeprowadzony w przerwie meczu z trenerem Wschodu:

TigeeR: Arturze, jak oceniasz występ swoich zawodników? Czy taktyki, które były trenowane podczas zgrupowań zdały egzamin czy coś zawiodło?

SzopeN: W miarę pozytywnie. Szkoda, że przez problemy techniczne musiał wyjść Mattysek. Nie spodziewałem się mimo wszystko tak wyrównanego meczu. Nie było żadnych szczególnych taktyk. To na tyle dobrzy zawodnicy, że nie muszę im mówić co mają robić. To w końcu Mecz Gwiazd.

TigeeR: Może powrót drużyny „gangu SzopeNa” w Head Goal?

SzopeN: Nie, „gang SzopeNa” to drużyna z Ball 3D i niech tak zostanie zapamiętana.

Strzelanie w drugiej połowie już w 13. sekundzie, rozpoczął DaggeR. Podbił on delikatnie piłkę, która i tak szybko leciała w stronę bramki i całkowicie zmylił Xingo. Następne minuty to wymiana ciosów, którą, co prawda wygrała drużyna Zachodu 11-10, ale w całym meczu zwycięska okazała się drużyna prowadzona przez SzopeNa, wygrywając całe spotkanie 22-21.

Najładniejszego gola w meczu zdobył Xingo. Silny strzał w kierunku bramki oddał Ortega, któremu przez przypadek pomógł w tym Evo, następnie Xingo popisał się refleksem i obronił strzał w taki sposób, że piłka odbiła się od poprzeczki, przeleciała przez całe boisko i wpadła prosto do bramki przeciwnika.

Za zawodnika meczu uznajemy DaggeRa, który zdobył aż 17 goli (z 21!) i tylko potwierdził tym, że jest w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o najlepszych napastników w grze.

Na wyróżnienie zasłużył Ortega, który według punktacji w grze, zdobył najwięcej punktów, bo aż 3468.

Wschód 22-21 (12-10) Zachód

Wschód: Xingo, MattyseK, Evo, Hugo, Kezzu i Pjoter; ich trenerem był SzopeN.

Zachód: Achito, Ortega, Michu87, Guduś i DaggeR jako grający trener.

Komentowali: Lad i TigeeR.

Autor: SzopeN