Drużyna Outlaws broni Pucharu zdobytego już w poprzednim sezonie, ponownie pokonując zespół NE.

Faworytem meczu raczej było tym razem NE, które rozpędzone zmierzało nawet po potrójną koronę w tym sezonie. Dla Law, którzy przed sezonem wydawali się najmocniejszą ekipą, ten sezon nie był do końca taki jaki chcieli i wygranie Pucharu, w dodatku drugi raz z rzędu było szansą na uratowanie tej edycji.

W drużynie NE z nieznanych mi powodów brakowało Hoody’ego, grał za to Dagger, który w ostatnim czasie prezentował naprawdę niezłą formę. Mecz obie strony rozpoczęły z, co nie dziwi, mocno defensywnym nastawieniem. I na początku defensywa Law przypominała tą z ich najlepszych meczów, Lipple z Daggerem też grali solidnie, ale zostawiali Gustkowi trochę miejsca do popisu, co ten wykorzystywał i to Outlaws byli na początku meczu stroną przeważającą. W czwartej minucie było już 4:0 dla Law, a NE w ofensywie wydawało się bezradne. Było tak, do pierwszego błędu ze strony Law, czyli samobója Jamrocka w szóstej minucie i chwilę później znakomitego gola z dystansu Daggera. Po tym nekromanci nabrali trochę wiatru w żagle i zaczęli mocniej nacierać. Udało im się strzelić jeszcze jednego gola i zminimalizować straty po pierwszej połowie do zaledwie jednego gola.

Druga połowa to o wiele bardziej chaotyczna gra obu drużyn. Było to spowodowane głównie bardzo dobrą dyspozycją po przerwie zarówno Gustka, jak i Kape, którzy sprawiali przeciwnikom duże problemy. I mimo chaosu we współpracy z defem, to zarówno Crow, jak i Lipple popisali się kilkoma znakomitymi interwencjami. Trzeba przyznać, że druga część tego meczu była bardzo przyjemna dla oka. Niestety z powodu problemów technicznych Velixo, ale także trochę z mojej winy, nie było streama z tego meczu, ale chętni mogą pobrać nagranie z Discorda i zobaczyć ten mecz na własne oczy. Z czasem co raz bardziej nacierało NE i przy ich wyjściu na prowadzenie, pauzę zarządził Jamrock. I była to bardzo dobra decyzja kapitana Law, bo zdołał wybić nieco z rytmu przeciwników. Stratę udało się odrobić i czekała nas dogrywka.

Na dogrywkę nie dojechało już jednak NE. Law dalej grało swoje, w NE za to trudno wskazać przyczynę, dlaczego się posypali. Czy to brak koncentracji, stres, czy zmęczenie psychiczne. Przegrali decydujące 4 minuty 4:1 i piąty raz w swojej historii przegrali w finale Pucharu. Zważając na to, że tego samego dnia przegrali później Mistrzostwo, a całkiem możliwe, że nawet wypadną z top3 ligi, to… jest mi zwyczajnie szkoda Daggera i jego zawodników, a w szczególności Lippla. Ten gra w tym klubie od 7 lat, wiele razy miał okazję zdobyć jakieś trofeum, w tym sezonie wydawało się, że nie da się już tego popsuć i tak naprawdę jeden gorszy dzień zadecydował o tym, że zostali z niczym. Samo NE zawsze podkreśla, że nie zależy im na wynikach, że chcą się po prostu dobrze bawić, ale myślę że wczoraj chcieli w końcu coś wygrać dla tego klubu, niestety znowu się to nie udało, a Dagger, zapewne z konsultacją Lippla, zdecydowali że NE wraz z końcem tego sezonu, zawiesza swoją działalność. To, że ten klub nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, to wiemy i być może krótka przerwa pozwoli na powrót ze zdwojoną siłą.

Gratulacje dla drużyny Outlaws, wygrali Puchar po raz drugi z rzędu, co wcześniej udało się tylko MZ oraz BB i choć w lidze zapewne nie poszło wszystko po ich myśli, to myślę że to trofeum satysfakcjonuje Jamrocka i jego graczy. W Superpucharze zmierzą się z Mistrzami Ligi i kto wie? Może kolejny sezon Outlaws zakończą z dwoma trofeami na koncie.