To już półmetek tego sezonu, nieuchronnie zbliżamy się też do końca tego sezonu. Kwestia tej ligi powinna zostać rozstrzygnięta w ciągu półtora tygodnia. Na ten moment sprawa każdej pozycji, nawet lidera ligi jest cały czas otwarta. Mocniejsze zespoły nieoczekiwanie gubią w tym sezonie regularnie punkty, dzięki temu nie ma dużych różnic w tabeli między nimi. Nie myli się za to Ball Blasters. Ekipa Viggera pewnie kroczy po wygranie ligi, tym razem bez większych problemów pokonali 2:0 Freedom Fighters, notując przy tym bardzo dobre liczby. W tej kolejce formalności jaką było pokonanie Guggenheim dopełniło Akatsuki. Zespół Requiema pewnie pokonał zespół złożony z wielu narodowości, dopisując sobie tym meczem przyzwoity bilans bramkowy. Niestety przydarzył się też walkower, Pirates, bez walki oddali 6 punktów Blue Tigers. P w ostatnim czasie mogą się jednak pochwalić walkowerem na ich korzyć, otrzymali go za mecz z WM, jest to sukces gdyż dzięki niemu zmierzą się z NE w półfinale pucharu. Co skutkowało oczywiście odpadnięciem z rozgrywek. Ważne 6 punktów zdołało zdobyć Necromaners. Udało im się to zrobić przeciwko Weed Maffija, skarżących się po pierwszej połowie na problemy techniczne, nie przeszkodziło im to jednak w równej walce z NE w jednej z połów. Szczególnie na problemy skarżył się Xade, kapitan WM. Zdarzało się też, że wyrzucało go z meczów. Była to raczej czysta wina jego łącza, a nie hosta, szczególnie że Necromanersi w ogóle nie mieli problemów. Koniec końców zespół pod juryzdykcją Lippla poprawił sobie tym zwycięstwem swój bilans bramkowy.
WM skomplikowało sobie trochę tym sytuacje w tabeli, gra jest jednak cały czas otwarta, więc nie wszystko dla nich jeszcze stracone. Ostatni mecz tej kolejki to spotkanie Dangerous Eagles z Outlaws, o nim więcej w meczu kolejki.

Wyniki 5. kolejki:

Mecz 5. kolejki: DE vs Law (7:7/5:8 )
W tej kolejce mieliśmy okazję zobaczyć właśnie ten mecz. Dangerous Eagles po urwaniu punktów w poprzednich kolejkach stanęło podobnie przed taką szansą. Tym razem z Outlaws, czyli kolejną drużyną góry tabeli. Szansę na powodzenie mógł pozornie zwiększać powracający po krótkiej przerwie Krystus. Law było zdeterminowane na punktowanie, w poprzedniej kolejce dwukrotnie ulegli Ball Blasters.
Przebieg pierwszej połowy:
Pierwszą połowę oba zespoły zaczęły polskimi jedenastkami. Zasłużeni Deejay i Jamrock, zagraniczni gracze, obserwowali początek z pozycji ławki. Wynik już w piątej sekundzie został otwarty, defensywa DE była jeszcze totalnie nieskupiona, co wykorzystał Gustek. Drugi gol po 20 sekundach padł przez nieuwagę Hackenbusha, zza obrońcy Gustek uderzył opadającą piłkę, a ta wylądowała w górnej części bramki. Przed końcem 1. minuty było to już 3:0 po hattricku Gustka, nie był to dobry prognostyk dla Dangerous Eagles. Padła jednak ważna bramka dla DE, otwierająca ich worek z bramkiami. Alan po przyjęciu wysokiej piłki, uderzył wysokim kozłem na 3:1. Niedługo później po błędzie Yourmoona, być może problemach technicznych, Alan doprowadził do wyniku kontaktowego. Szybko zyskał przychylność publiczności, jego nick był wielokrotnie skandowany przy jego kontakcie z piłką. Parę sekund później Altinel dał się prosto ograć, podsadził Gustka, ten załadował z wysokości. Outlaws zaczynało znowu odjeżdżać z wynikiem. Ponownie za sprawą Gustka, tym razem po błędzie Hackenbusha, przewaga Law wzrosła do trzech bramek. Alan nie pozostawał dłużny strzałem z dystansu po raz kolejny pokonał Moona. Defensywa jego drużyny nie pozwalała mu jednak na odrabianie wyniku, po raz kolejny Gustek na małej przestrzeni zdołał zdobyć gola. Napastnik DE się nie poddwał, podał sobie sam piłkę od sufitu i uderzył nad Moonem na 6:5. Jednak cały czas była to walka cios za cios, co udowodnił Gustek golem na 7:5 dla Law. Po przerwie taktycznej w 6 minucie, kolejny raz golem odpowiedział Alan, tym razem podsadzając się na bramkarzu Outlaws. Altinel wyszedł wyżej, co pomogło drużynie w ofensywie, pomocnik DE posłał dobrą piłkę do przodu, Alan silnym strzałem uderzył na kontakt.  Parcie się opłaciło po raz kolejny, na kilka sekund przed końcem atakując w dwóch zawodnicy DE  zdobyli gola na remis. Law musiało ruszyć do ataku, jednak już dużo to nie dało, orły zdołały utrzymać wynik.
Przebieg drugiej połowy:
Drugą połowę, Law zmieniło skład. Zeszli Hoody i Gustek, weszli Jamrock i Deejay. Zmiana dała nadzieję na 3 punkty, szczególnie że Deejay otworzył szybko wynik. W DE Alana zmienił Krystus, w ramach podziału minut.
Druga bramka padła równie szybko, tym razem Jamrock zboostował Dj`a, 2:0. Mecz zaczynał się wręcz bliźniaczo do pierwszego, ponownie Law szybko prowadziło 3:0, po hattricku napastnika. Przez następne 1.5 minuty dużo się nie działo, był to pierwszy taki okres w tym meczu. W udało się jednak przebić Krystusowi pod bramką, dzięki temu było już 3:1. Orły w 4 minucie wróciły już do jednej bramki straty, wszystko za sprawą Altinela, który podsadził się na walczącym z obrońcą Krystusie. Mecz był o wiele bardziej zamknęty, po 5 minutach było 3:3, Krystus znalazł sobie miejsce między blisko grającą obroną Law i doprowadził do remisu. Deejay mocno się zablokował, po kolejnym golu Krystusa nastąpiła przerwa taktyczna. Na boisko ponownie wszedł Gustek.  Krystus nic sobie nie robił z tej zmiany, boostując się na Jamrocku uderzył na 5:3, szybko odpowiedział mu jednak Gustek, uderzając lekkim kozłem. Chwilę później po koszmarnym błędzie Hackenbusha było to już 5:5. A po paru sekundach 6:5 dla Law, za sprawą gola z przed obrońcy. DE zagrało trochę wyżej, tym razem to nie zadziałało. Gustek wykorzystał dużo miejsca i podwyższył prowadzenie Outlaws. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 5:8, a ostatniego gola dołożył Gustek.